1956. október 30-án délelőtt, a Fővárosi Tanács Végrehajtó Bizottságának elnöke tájékoztatta az újságírókat, hogy elégséges mennyiség áll mindenfajta ételcsoportból rendelkezésre a fővárosban, írja az NLC, korabeli Népszavára hivatkozva. Ekkor már egy hete dúltak a harcok. A közlés szerint:

210 vagon zsír
50 vagon étolaj
4 vagon margarin
174 vagon hús
90 vagon élőállat
150 vagon konzerv
25 vagon baromfi
1600 vagon burgonya
40 vagon cukor
13 millió darab tojás és 25 napra elegendő liszt- és gabonakészlet biztosította Budapest élelmezését.
Némi fennakadást a cukor kiszállítása körül lehetett tapasztalni, de ígéretet tettek, hogy rövid időn belül ez is eljut a vásárlókhoz.

Hihetetlenül nagy volt az összefogás a forradalom napjaiban az ország különböző pontjai között: azokról a vidékekről, ahol nem voltak jelentősebb összecsapások, az emberek adományokkal segítették a szorultabb helyzetben lévőket: Szekszárdról például kétszer is fordult egy élelmiszerrel megrakott teherautó, hogy a budapestieket támogassa.
Burgonyát, lisztet hoztak vidékről a Petőfi Sándor utcába is, teljesen ingyen. “A falu küldi a hős városnak” – írták a lapok. A ponyvával letakart gépkocsiból vödrökbe, lavórokba mérték a lisztet söröskorsóval, a krumplit pedig jobb híján kalapokba, kabátzsebekbe pakolták – számoltak be a Népszava 1956. október 30-ai számában.

