Becsült olvasási idő: 1 perc
Energiaital piac: megszólal a HELL is

Manapság mindenki csatlakozik – ahogyan korábban ez a futball esetében volt – azoknak a népes táborához, akik az energiaital szegmens szakértőinek gondolják magukat. A HELL ENERGY a tisztánlátás érdekében, az iparág bevonásával szeretne néhány tényt megosztani mindenkivel.

Az energiaital piac – amely korábban két számjegyű, folyamatos növekedést produkált – a 2012-es évben valóban stagnált. Ez a kedvezőtlen változás számos ismert okra, úgymint a gazdasági válság, a vásárlóképes fogyasztói réteg csökkenése, a növekvő munkanélküliség… stb., vezethető vissza. A HELL ENERGY – valóban és nem csak annak álcázott – magyar gyártóként a szegmenst érintő változások fő okát azonban abban látja, hogy olyan külföldi gyártók/forgalmazók vannak jelen termékeikkel a piacon, akik számára az egyetlen cél a lehető legnagyobb profit elérése, minél kevesebb adófizetéssel és akár a fogyasztók megtévesztésével. Ez a felelőtlen gyártói hellmagatartás egy olyan speciális szegmenst tesz tönkre, ahol – noha jelen vannak a tőkeerős, a legtöbb országban piacvezető multik – mégis egy a nemzetközi piacokon is jelentős, itthon, hazai munkaerő bevonásával gyártó, 100 %-ban magyar vállalat az első már több éve.

A HELL ENERGY-t nem azért szeretik a világ 30 országában és vált a legkedveltebb energiaitallá Magyarországon nagyon rövid idő alatt, mert gondolkodását és stratégiáját az adófizetés elkerülése határozta meg, ugyanis ez elkerülhetetlenül együtt jár a minőség csökkenésével és a fogyasztók megtévesztésével. A HELL felelős magyar gyártóként mindig is arra törekedett és törekszik, hogy többet és jobbat adjon fogyasztóinak. Ezt bizonyítja a vállalat reakciója a NETA törvény immár sokadik módosítására: a HELL ugyanis kijelenti, az eddigi receptúráin nem kíván változtatni és nem fogja az energiaitalának koffeintartalmát az üdítőitalok szintjére csökkenteni.

(Minden bizonnyal az energiaital-piac többi résztvevőjének is van mondanivalója ebben a témakörben. Az Élelmiszer Online szívesen teret ad a különböző a véleményeknek…, természetesen a lap függetlenségét megőrizve… Várjuk a további hozzászólásokat! /A Szerk./)