Becsült olvasási idő: 1 perc
Ételtárolási tippek nyárra

Nyáron nagyon meleg van – állítja a Nők Lapja Café. Ezzel még nem mondtunk semmi újat. Tudjuk –e azonban, mihez kezdjünk az ételekkel a nagy melegben? Otthon és utazás közben is felvetődik a kérdés: hogyan tároljuk, hűtsük, fagyasszuk ételeinket?

Vásárolj, de hogyan?

A legkényesebb talán a nyers hús, amire érdemes odafigyelni. Ha nem előrecsomagoltat veszünk, hanem húsos pultosat, akkor mindig zacskózzuk be külön, és tartsuk távol már a bevásárlókocsiban a gyümölcsöktől, zöldségektől. A másik nagy mumus a tojás, amit mindig ellenőrizni kell, hogy véletlenül se legyen közte törött vagy nagyon tyúkürülékes, mert az úgy nem az igazi. Mindenesetre egy alapos mosás a felhasználás előtt mindenképp szükséges.

A gyümölcsök, zöldségek vásárlásakor az állapotuk a döntő, de azt talán mondani sem kell, hogy a sérült árut inkább hagyjuk meg az áruháznak. A repedésekben, benyomódásokban lapulhatnak kórokozók, amiket már nem tudunk kimosni ezekből.

Milyen hűtőd van?

Hazaszállítottuk az ételeket, jöhet egy kis praktika az otthoni hűtéshez. Először is a hűtő legyen 1-5 fok közé állítva, ezen a hőmérsékleten maradnak a legtovább frissek az élelmiszereink. A hűtők rémei a rajtunk maradt, félig rothadó ételek, amikről jól elfeledkezünk szinte rögtön azután, hogy betettük őket a hidegre. Ennek megelőzésére rendezzük át a hűtőt kicsit! Kerüljenek hátra a frissen vásárolt élelmiszerek, és előre azok, amiket még fel akarunk használni, még a fogyaszthatósági határidejükön belül vannak, de már nem épp maiak.

A cikk folytatásában többek között a „nagymama praktikáit” is megismerhetjük.