Becsült olvasási idő: 1 perc
Felére csökkentenék a húsfogyasztást

A közelmúltban megjelent kiadványban húsfogyasztásuk felére csökkentésére biztatják Németország és a többi fejlett ipari ország polgárait. A szakértők 12 pontot fogalmaztak meg, valamint egy állami tanúsítvány mellett kampányolnak. 

A Zöldek pártjához közeli Heinrich Böll alapítvány és a Németországi Környezet- és Természetvédelmi Szövetség (BUND) szakértőinek tizenkét pontban összefoglalt ajánlásai azon a meggyőződésen alapulnak, hogy a húsfogyasztás csökkentése, a jelenleginél alacsonyabb állatlétszám és a környezetkímélő állattartás „a globális fenntarthatóság és igazságosság klímabarát hatékony eszköze”.

legelo-tehenek-allattartas-elelmiszer-fmcg.jpg

Azzal az évi csaknem 60 milliárd eurós forrással pedig, amit az unió közös agrárpolitikájára fordítanak, a jövőben elsősorban az ökológiai és állatbarát termelést kellene támogatni - vallják.

Az állatvédelem ügyéhez szerintük a szupermarketeknek is csatlakozniuk kellene úgy, hogy azt ne csupán a reklám eszközeként használják.

A közelmúltban nyilvánosságra hozott dokumentum szerzői fontosnak tartják nézeteiknek a közvéleménnyel való megismertetését és elfogadtatását, mert – mint írják – „Németországban sok ember nyitott” az ügy iránt. Már pedig ha a társadalom mind szélesebb körben elfogadja az állattartás feltételeinek reformját, e feltételeket az állatok szükségleteihez kell igazítani.

A Húsatlasz szerzői fonotsnak tartják egy olyan állami tanúsítvány alkalmazását a húskészítmények csomagolásán, amely az állatartás környezet -, illetve állatbarát jellegét igazolja.