A mai kormányinfón viszont Gulyás Gergely elmondta: szerinte nem vitás, hogy vannak negatív hatásai az árstopoknak, de amíg van áru, addig április 30-ig ezeket igyekeznek fenntartani.

Korábban az árstopok kivezetéséről, az energiaárakról és az infláció alakulásáról is beszélt egy a Magyar Nemzetnek adott interjúban Parragh László, a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara (MKIK) elnöke.
Az iparkamara vezetője szerint ehhez már a szükséges feltételek is kezdenek összeállni, ilyennek nevezte az infláció és a forint árfolyamának kedvező alakulását, valamint a gazdasági növekedést és a fogyasztás visszaesését is. Ez mind abba az irányba mutat, hogy újra kell gondolni az ársapkák fenntartását – jegyezte meg Parragh László.
Az energiaárakat illetően Parragh úgy vélte, hogy a kezdeti pánikot követően egyre inkább erősödik az alkalmazkodás.
Telex/Index


