
OKSZ: a kormány figyelmen kívül hagyja a gazdaság és a vásárlók hosszútávú érdekeit
Augusztus 31-ig meghosszabbította a kormány az árrésstopot.
Jöhet az Árstop 2.0?
A Miniszterelnökséget vezető miniszter belengette a hatósági árak ismételt bevezetését.
Szentkirályi Alexandra: december végéig meghosszabbítja a kormány a kötelező akciózást
A hatóságok is ellenőrzik a boltokat, hogy betartják-e ezeket az akciókat.
Hidegélelemre is felhasználható lesz a SZÉP-kártya
Továbbá árplafon lesz az áramra egyes szektorokban és lehetséges a árstop további hosszabbítása. Az MKIK ellenőrizni fog.
Kormányinfó: kötelező akciók jönnek
A kormányinfón elhangzott az árstop meghosszabbítása, valamint, hogy árfigyelő rendszert vezetnek be, melynek része lesz a kötelező akció.
Cél a zöld gazdasági gyártó kapacitások kiépítése
A kormány nem tervez áfacsökkentést; erősödő zöld gazdaságról és technológiáról is szó volt a kormányinfón.
Gulyás Gergely: marad az árstop
A miniszter a kormányinfón beszélt erről.
