hero

Forrás:

Kormány.hu
Becsült olvasási idő: 1 perc
Jöhet az Árstop 2.0?

A magyar kormány több ponton is az alaptörvény módosítására tesz javaslatot - mondta a csütörtöki Kormányinfón Gyulyás Gergely. Az ismét megugró hazai élelmiszerinfláció kapcsán a Miniszterelnökséget vezető miniszter belengette a hatósági árak, más néven az árstop újabb bevezetését. 

Első lépésként komplex akciótervvel készül a kormány az infláció és az élelmiszerárak letörésére – közölte a miniszter. Gulyás Gergely a Kormányinfón kifejtette: a kabinet szerdai ülésén gazdasági helyzetértékelést is meghallgattak Nagy Márton gazdasági minisztertől, ennek része volt az is, hogyan lehet a leghatékonyabban fellépni az áremelkedések ellen.

A januári adatok alapján a legveszélyesebb az élelmiszerárak túlzott emelkedése, ez ellen kell fellépni - rögzítette Gulyás Gergely. Ismertette: első lépésként komplex akciótervvel készül a kormány. A nemzetgazdasági miniszter már tárgyalt az élelmiszerláncok képviselőivel. A komplex akcióterv azt jelentené, hogy bevezetnek piacvédelmi intézkedéseket, profitkorlátozást, és csökkentik az ezen iparágazatban érdekelt cégek bürokratikus terheit.

Arra számítanak, hogy az intézkedéseknek már márciusban lehet eredménye. Ha ez nem így lesz, akkor hatósági árakat vezetnek be - jelentette ki Gulyás Gergely. Úgy fogalmazott: a kormány álláspontja világos, végső eszközként nyúlnak a hatósági árakhoz, de ha az infláció és különösen az élelmiszerárak megfékezése miatt szükséges, ezt meg fogják tenni.

A kiskereskedelmi láncok összefoglalónk megjelenéséig nem reagáltak a miniszter fenti bejelentésére.