Becsült olvasási idő: 0 perc
Jó lehet az idei gyümölcstermés

Több gyümölcsfajtából is bőségesebb lehet a termés idén az előző évieknél. Ugyan még tartani lehet a fagykároktól és a szokatlanul enyhe tél miatt sok a kórokozó is, de a szakemberek arra számítanak, hogy ha kedvező marad az időjárás, olcsóbbak lesznek a gyümölcsök a piacokon, sőt exportra is több jut majd.

A Somogy megyei Csökölyön idén bőséges az epertermés. A fóliák alatt a termés felét leszedték, de már a szabadföldi eper is érik. Egy tiszakécskei termelő szintén jó epertermésről számolt be, s hozzátette, emiatt alacsonyabbak az árak is.

Domján Gergely, a Bács-Kiskun Megyei Agrárkamra elnöke szerint ugyan még tartani lehet a fagykároktól és a szokatlanul enyhe tél miatt sok a kórokozó is, de abban bíznak, hogy a termés jóval nagyobb lesz, mint az elmúlt években.

A termelők arra számítanak, hogy ha kedvező marad az időjárás, olcsóbbak lesznek a gyümölcsök a piacokon, és exportra is több jut majd.