A fejlett országokban az ötvenes évek óta jelentősen nőtt a női munkaerő aránya. Ennek ellenére a férfiak jóval többen vannak vezető pozícióban. Az EU adatai szerint az igazgatóságok átlagosan 14 százaléka nő. Olaszországban ez az arány 6 százalék, Németországban 16 százalék. Az EU szorgalmazza a női kvótát, vagyis hogy büntessék meg azon cégeket, amelyek vezetőségében 40 százaléknál alacsonyabb a nők aránya.
A háztartások vásárlásainál 70 százalékban a nők döntenek egy kutatás szerint. Ez nem csak a közértre vonatkozik, hanem az autóra vagy a nyaralásra is. Ha tehát a cég fele nőkből áll, és a vásárlási döntések 70 százalékát nők hozzák, milyen racionális ok van a hölgyek kihagyására a céges döntéshozatalból? Talán ezen a kérdésen gondolkoztak el az olaszok, ugyanis Olaszországban a köztulajdonban levő és a tőzsdén jegyzett olasz vállalatok igazgatótanácsában résztvevő nők létszámát 2012. augusztus 13-tól törvény szabályozza. A vállalatokat vezető testületek tagjainak legelső újraválasztásán a nők arányának el kell érnie a 20 százalékot. Az igazgatótanácsok másodszori megújításán pedig 33 százalék lesz a minimum.
A Credit Suisse Research Institute kutatása szerint az elmúlt 6 éves periódus alatt 26%-kal túlteljesítették vetélytársaikét azoknak a vállalatok részvényei, akiknek női igazgatótanácsbeli tagjaik is voltak. (A pontosság kedvéért, a kutatás a 10 milliárd dollárnál nagyobb részvényállománnyal rendelkező cégek között történt.)
Azt is megjegyzik a kutatók, hogy a korreláció a nők boardban való jelenléte és a pénzügyi teljesítmény között a válság 2008-as kitörése után csak erősödött. Úgy tűnik, feszült, kihívásos helyzetben még inkább segít a nők jelenléte a jobb pénzügyi döntésekben (is).

