Becsült olvasási idő: 1 perc
Tőkebefektetést kapott a Brandmonitor

Az OTP leányvállalata, a Portfolion 1,5 millió eurós tőkebefektetést nyújtott a Brandmonitor közösségimédia-figyelő cégnek. Ezzel együtt a cég neve is megváltozik, a továbbiakban Replise-nak hívják majd.

Az OTP leányvállalata, a Portfolion 1,5 millió eurós (420 millió forintos) tőkebefektetést nyújt a Brandmonitor közösségimédia-figyelő és elemző cégnek – írja a Privátbankár. Ezzel együtt a cég neve is megváltozik, Brandmonitorról Replise-ra.

A Replise olyan saját fejlesztésű szoftverrel rendelkezik, amely a közösségi médiát figyeli és elemzi az ügyfelek igényei szerint. A rendszer követi a fórumokon, blogokon, videómegosztó oldalakon, híroldalakon, Wwitteren, Facebookon megjelenő, felhasználók által generált tartalmakat, párbeszédeket.

Az elemző és statisztikai rendszer az ügyfeleknek olyan információt biztosít, amelyek objektíven mutatják a teljes magyar közösségi média tartalmát. Ezáltal nemcsak kommunikációjukat támogathatják az alkalmazással, hanem többek között kutatásokhoz, ügyfélszolgálati feladatokhoz, értékesítéshez és HR teendőkhöz is felhasználhatják azt.

A Replise a piaci igényeknek megfelelően továbbfejleszti szoftverét, valamint a tulajdonosok közös célja a dinamikus regionális terjeszkedés megvalósítása. 2012 augusztusában Lengyelországban, Varsó központtal nyílt az első külföldi iroda és indult el a szolgáltatás. Az év végével a cél, belépés a német piacra, frankfurti operációval. A következő években további európai országok bevonása szerepel a tervek között. A cég központja és a szoftver fejlesztése a továbbiakban is Magyarországon marad.