Becsült olvasási idő: 1 perc
Kóla ízű chips-szel erősít a Calbee

A külföldiek és a japán emberek egyetértenek abban, hogy telitalálat a Calbee új, kóla ízű chips-e-- fogalmaz cikkében a RocketNews24. Mindazonáltal igen szerencsésnek kell lennünk, hogy mi is kikapjunk egyet magunknak.

A japánok számára a burgonyaszirom gyakorlatilag egyet jelent a Calbee-vel. A márka már évek óta ragaszkodik a felkelő Nap országában népszerű, enyhén sós és erőleves ízű chips-hez. Nem lehetett könnyű, hiszen közben konkurens cégekként a Yamayoshi és a Koikeya olyan ízesítésekkel „kóstolgatta” a lakosságot, mint a kávé és a narancs.

Calbee ugyanakkor nemrég úgy döntött, hogy idén decemberben kimerészkedik a komfortzónájából, és hát kóla ízű chips-szel áll ki a nagyközönség elé.

A bibi annyi, hogy a nassolnivalót a boltokban nem lehet majd beszerezni, csupán markoló darus játékautomatákból lehet majd hozzájutni. A Namco és a Calbee közös promóciós kampánya keretében december 18-ától 200 játékteremben a szerencsések jutalomként marhatják el maguknak a snackeket.

Noha néhány olvasó biztos megkérdőjelezi a kólás burgonyaszirmok körüli felhajtás terjedelmének megalapozottságát, a két cég egyenesen (és persze pozitív értelemben véve) forradalminak nevezte a termék ízvilágát. Miért, egyébként készítettek volna hozzá promóciós videót?:

Ugye, hogy nem?

Fordítás/szerkesztés: Zamaróczy Ádám