Becsült olvasási idő: 1 perc
Nagy fogás a nagybanin

A budapesti nagybani piac ellenőrzése során – amelyet szerdáról csütörtökre virradó éjszaka végzett különböző hatóságokat képviselő csaknem száz hatósági személy – mintegy 15 tonna zöldséget és gyümölcsöt foglaltak le az ellenőrök – mondta Helik Ferenc, a Pest megyei kormányhivatal igazgató főállatorvosa.

Az élelmiszerlánc-felügyeletért és biztonságért felelős szakemberek 31 vállalkozást ellenőriztek, és hét esetben kellett intézkedniük – tette hozzá. Lefoglaltak 2 tonna nektarint, 12 tonna görögdinnyét kivontak a forgalomból az eljáró növény- és talajvédelmi igazgatóság munkatársai, továbbá még 0,5-0,5 tonna paprikát és paradicsomot is lefoglaltak. Az árukat megsemmisítették.

Helik Ferenc az ellenőrzés részleteiről elmondta még azt is: a várható bírság összege előreláthatólag meghaladja majd a 3 millió forintot. A lefoglalt és megsemmisített áru értéke pedig elérte az 1,2 millió forintot. Bognár Lajos, a VM élelmiszerlánc-felügyeletért és agrárigazgatásért felelős helyettes államtitkára mindehhez hozzátette: az ellenőrzésekkel a magyar áruk versenyképességét is javítani szeretnék.
Pócs János (Fidesz) országgyűlési képviselő arról beszélt, hogy az ellenőrzés nem a becsületes termelők és kereskedők ellen irányul, hanem éppen az ő érdekeik védelmét szolgálja, ugyanúgy, ahogyan a fogyasztókét is.