Becsült olvasási idő: 2 perc
Önkéntes munka a dm-nél

A program indulása óta több mint 100 lehetőséget kínált a vállalat a dolgozóinak országszerte önkéntes munka végzésére. Ez idáig több mint 30 munkatárs vett részt a programban, és a jelentkezők száma napról napra nő.

A drogéria az elmúlt 20 évben elköteleződött a környezetvédelem, az egészséges életmód, és szociálisan hátrányos helyzetben élő családok, gyermekek támogatása mellett. Az Egy nap másokért kampány célja, hogy a dm Magyarország munkavállalói, a munkaidejükből 1 napot arra fordítsanak, hogy országszerte, önkéntesen, gyakorlati tudásuk felhasználásával segítsenek civil szervezeteknek, közösségeknek. Ezzel felhívva az emberek figyelmét az önkéntes munka fontosságára, s így biztosítva lehetőséget a személyes fejlődésre.

„A dolgozók körében nagyon pozitív fogadtatása volt a kezdeményezésnek. Fontosnak tarjuk, hogy a munkavállalók azonosulni tudjanak a vállalat törekvéseivel”- mondta el a programról Kanyó Roland PR menedzser-. „Örömmel látjuk, hogy napról napra nő a résztvevők száma, és egyre többen ajánlanak a figyelmünkbe szervezeteket. Az eddigi tapasztalatok azt mutatják, hogy a beteg gyermekekkel foglalkozó civil szervezeteket és az állatmenhelyeket részesítik előnyben a munkatársak, de szívesen látogatják a szociálisan hátrányos helyzetben élő családok támogatására létrehozott alapítványokat is”

A program során kiemelt cél, a helyi segítségnyújtás. A dolgozók elköteleződését növeli, hogy saját környezetükben tehetnek a közjó érdekében. Józsa Mariann cégvezető a lakóhelyéhez közeli Regina házban töltött egy napot.
„A REGINA Alapítvány célcsoportja a családok, a nők. Fő céljuk segíteni a nők visszailleszkedését gyest követően a munka világába, nők és gyermekek elleni erőszak megfékezése, fenntarthatóság és egészségvédelem. Ehhez kínálnak programokat, tanácsadással is foglalkoznak”- számolt be élményeiről a cégvezető - .

„Az alapítvány alkalmazottjával többnyire ketten dolgoztunk, a nap során takarítottunk, válogattuk a tárgyakat, és egy álló polcot szereltünk össze. Igazi kiszakadás a mindennapok mókuskerekéből, lelki feltöltődés volt számomra ez a nap. Jó érzéssel tölt el, hogy mindössze egy napom ráfordításával milyen sokat tudtam segíteni.”


Az alapítvány szívesen látja az önkénteseket, így dm programjáról is pozitívan nyilatkoztak: „A REGINA Alapítvány örömmel fogadta a dm egyik vezetőjének önkéntes munka felajánlását. Annál is inkább, mert kevés fizetett munkaerőnk van, többnyire mi is önkéntesekkel dolgozunk. Józsa Mariann az adományos tárgyak válogatásában, takarításban volt segítségünkre, és mint a fotón is látszik barkácsolásban is elkélt a segítség”- mesélt a közös együttműködésről Pilcsik Tünde az alapítvány vezetője.

Az alapítvány adományszervezési programjáról itt olvashatnak: http://www.reginakozpont.hu/haz/adomanyozas

A drogéria várja befogadó szervezetek jelentkezését is, akiknek segítségre lenne szükségük. A programról bővebb információ kérhető az [email protected] e-mail címen.