Jelezte, hogy a kormányzati program keretében 127 településen mutatják majd be a mikro, kis- és közepes vállalkozások digitalizációját elősegítő lehetőségeket. A találkozókon a vállalkozókat tanácsadással segítik, emellett egy olyan minősítő rendszerbe is be szeretnék vonni őket, amely segítségével öt százalék többletforrást kaphatnak a pályázatokon.
A kamara elnöke hangsúlyozta: a hazai kkv-k jelentős része nem használ digitális technológiát, ami komoly versenyhátrányt jelent számukra, mert ma a tudás és a határok lebontása a digitális világban érhető el a legkönnyebben.

Becsült olvasási idő: 0 perc
Parragh: a digitalizáció a fenntartható gazdaság kulcsa
A digitális eszközök használata, alkalmazása a fenntartható gazdaság kulcsa, a digitális eszközök használatával a gazdasági növekedés is felgyorsítható lenne - mondta Parragh László, a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara (MKIK) elnöke csütörtökön a kamara, az Informatika a Társadalomért Egyesület és a Kormányzati Fejlesztési Ügynökség által szervezett Modern Vállalkozások Programja - Vállalkozz Digitálisan! című projekt nyitókonferenciáján Győrben.
