
Erős növekedési potenciálhoz jutnak a dolgozóikat jól megfizető cégek
Parragh László ezt annak kapcsán mondta, hogy a héten a Versenyszféra és a Kormány Állandó Konzultációs Fóruma (VKF) keretében zajló egyeztetéseken megállapodásközeli helyzetbe jutottak a kormányzati, munkaadói és munkavállalói oldal képviselői, így a jövő évi minimálbér bruttó 200 ezer forintra, a garantált bérminimum pedig 260 ezer forintra emelkedne.
A kamara az iparűzési adó elengedését javasolja
Továbbá a társasági nyereségadó csökkentését is szeretnék elérni - mindezt Parragh László az MKIK elnöke nyilatkozta kedden az M1 csatornán.
Parragh: a digitalizáció a fenntartható gazdaság kulcsa
A digitális eszközök használata, alkalmazása a fenntartható gazdaság kulcsa, a digitális eszközök használatával a gazdasági növekedés is felgyorsítható lenne - mondta Parragh László, a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara (MKIK) elnöke csütörtökön a kamara, az Informatika a Társadalomért Egyesület és a Kormányzati Fejlesztési Ügynökség által szervezett Modern Vállalkozások Programja - Vállalkozz Digitálisan! című projekt nyitókonferenciáján Győrben.
Állami hitelért olcsóbb pénztárgépet!
A Magyar Kereskedelmi és Iparkamara (MKIK) beszáll a pénztárgépek cseréjének folyamatába: elsősorban információt ad a vállalkozóknak arról, kitől, milyen gépet érdemes rendelni. Hogy ki és hogyan írja jóvá a kasszánkénti 50 ezer forintos támogatást, egyelőre nem ismert.
Parragh bosszúszomjas multikról beszél
Az ország sokkal jobb helyzetben van, mint amit a világ elismer, s a nemzetközi befektetői és pénzügyi világ egy része meg akarja büntetni Magyarországot – nyilatkozta Parragh László, a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara (MKIK) elnöke a Magyar Hírlapnak.
Sikerprogram lett a Széchenyi Kártya
Ünnepi keretek közt csütörtökön nyújtották át a 150 ezredik Széchenyi Kártyát több vállalkozásnak és az első Agrár Széchenyi Kártyát a Parlamentben. Az eseményen részt vett és felszólalt Orbán Viktor kormányfő.
Parragh támogatja a hamburgeradót
A Magyar Kereskedelmi és Iparkamara elnöke támogatja a hamburgeradó bevezetését. Parragh László az InfoRádió Aréna című műsorában elmondta, miért célszerű a kormánynak beavatkoznia, és hogy az új adóteher egy részét a gyártók biztos áthárítják a vásárlókra, a másik részét viszont kénytelenek lesznek lenyelni. A hamburgeradó mellett a minimálbérek felfüggesztésének következményeiről is beszélt.
