lap hétfői számában megjelent interjúban az elnök úgy fogalmaz: „az ország sokkal jobb helyzetben van és sokkal nagyobbakat lépett, mint amit a világ elismer. Ma a nemzetközi befektetői és pénzügyi világ egy része azonban bosszúra éhes. Meg akarják büntetni Magyarországot!... Azok, akik az elmúlt másfél év kormányzati döntéseinek a vesztesei – egyes bankok, pénzügyi befektetők, kereskedelmi láncok, energetikai multik –, most bajkeverőknek tartanak minket..."
A hitelfelvétel nehézségeivel kapcsolatos
újságírói kérdésre a kamarai elnök azt mondta: „máshol sem működnek jól a pénzpiacok. A kormánynak itt be kell avatkoznia...” Az MKIK elnöke a vállalkozásoknak kedvezőtlen lépéseket sorolva az áfaemelést és a minimálbér emelés mértékét említette. Hozzátette, ha lesz kompenzáció az pedig „az amúgy is elviselhetetlen” bürokráciát növeli. Problémás az uniós pénzek felhasználásának „volumene”. Hangsúlyozta: „a magyar vállalkozók egy józan társadalom, pontosan tudják, kicsi a kormány mozgástere. Bizalmat szavaznak a kabinetnek, de vállalkozóként nagyobb hatékonyságot és eredményeket várnak”.

