A vidék-Magyarország legnagyobb élelmiszer-ipari kiállítását és vásárát a piaci igény tartja életben két évtizede.
A látogatók a Farmer Expo során megismerkedhettek a legújabb mezőgazdasági termékekkel, gépekkel és növénytermesztési, növényvédelmi technológiákkal. A programok között érdekes színfolt lesz a nyilvános állatbírálat, a fajtabemutató és a tenyésztők részére igen hasznos szaktanácsadás.
A szervezők azt tapasztalták, hogy nagyobb a mozgás az agráriumban, mint az elmúlt években volt, ezt az üzletkötések számán is mérni lehetett. Vaszkó László az idei expó újdonságának nevezte, hogy a kiállítók minden korábbinál több, az ifjú generációknak szóló programot szerveztek – példaként a fejési bemutatókat említette az MTI-nek.
Az állatsimogatási lehetőséggel a városi gyerekeknek a haszonállatokhoz való viszonyát szerették volna javítani – tette hozzá, megjegyezve, hogy a kiállított traktorok, kombájnok nyergében is többnyire fiatalok ültek a vásár idején.
Az idén 300 kiállító 15 ezer négyzetméteren mutatta be termékeit és szolgáltatásait. A nagy gépgyártók és -forgalmazók mellett számos, régióbeli kis élelmiszer-ipari vállalkozás is kiállított, amelyek hagyományos módon előállított, minőségi magyar termékeket mutattak be.

