Becsült olvasási idő: 0 perc
Több hal, több hasznos koleszterin

Aki több halat eszik, növeli a jó koleszterin, vagyis az érfalakat védő HDL szintjét, ezzel csökkenti a szívbetegségek kockázatát - ismerteti egy finn kutatás eredményeit az egészségkalauz.

Aki több halat eszik, növeli a hasznos koleszterin szintjétRégóta vélik úgy, hogy a halfogyasztás egészséges, és akinek magasabb a HDL-szintje, annál általában kisebb az esélye, hogy szív- és érrendszeri betegsége alakul ki. Azt azonban nem tárták még fel teljesen, hogy a halban található hasznos tápanyagok miként hatnak az emberi szervezetre.

A Kelet-finnországi Egyetem közleménye szerint az új kutatás megállapította, hogy több hal fogyasztása növeli a vérben a nagy HDL-részecskék számát, melyek a vérerek belső falából elszállítják a felesleges koleszterint, ezzel csökkentik a szív- és érrendszeri problémák kockázatát.

Az információk tengerében a cikk folytatásában lubickolhatunk tovább.