Eredeti szakmája cukrász, 1996-ig dolgozott ebben a munkakörben, 1996-98 között pedig üzemvezetőként tevékenykedett. Ezt követte a politikai pályafutás, 1998-ban választották meg Baja és térsége egyéni országgyűlési képviselőjévé, majd még négyszer nyerte el a választók bizalmát. Négy évig, 2010-2014 között Baja város polgármestere volt, egészen államtitkári kinevezéséig. 2014 júniusa óta a Földművelésügyi Minisztérium élelmiszerlánc-felügyeletért felelős államtitkára. A képviselői és államtitkár posztja mellett egyéb tisztséget nem tölt be. Munkája legnagyobb kihívásának tartja, hogy elérje, hogy minél több család asztalára egészséges, biztonságos, kiváló minőségű, lehetőleg hazai élelmiszer kerüljön. Pályafutása legnagyobb sikerének tartja, hogy a bajaiaktól és a térségben élőktől egymás után ötször kapott bizalmat, és választották meg egyéni országgyűlési képviselőjüknek 1998 és 2014 között. A legjobb emberi tulajdonságoknak a hűséget, a tisztességet és az alázatot tartja, míg a legrosszabbaknak a tisztességtelenséget, az előítéletet és az irigységet. Elmondása szerint semmit nem változtatna meg magán. Számára nagyon fontos a család, egy lakatlan szigetre például a feleségét és a három gyermekét vinnél magával, valamint a család vizsláját. Rendszeresen fut és úszik, nagy hatással volt rá Ákos: Még egyszer című lemeze, a színészek közül Törőcsik Marit és Rudolf Pétert, a történelmi személyiségek közül pedig Széchenyi Istvánt kedveli a leginkább.

