Új, alternatív eljárással, kén-dioxid nélkül teszik tartóssá a bort a stuttgarti Fraunhofer Biotechnikai Kutatóintézet tudósai.
Az eljárást eredetileg egy német cég dolgozta ki gyümölcslé tartósítására. Mivel a borban oldott szulfitok (a kénessav sói) allergiás reakciót válthatnak ki, a tudósok ezzel az eljárással szeretnének a borászoknak alternatívát nyújtani.

