A gombával kapcsolatos kutatások központja Kecskemét volt, magyar kutatók érdeme, hogy azonosították a gombában óriási kárt okozó zöldpenész-fertőzésért felelős fajokat.
A kecskeméti zöldségtermesztési kutatóintézetben jó negyven éve jött létre egy kutatócsoport, amely az intenzív laskagomba-termesztés technológiájának fejlesztésével foglalkozott. Ez a kutatási tevékenység azonban a 2000-es évek elején megszűnt – mondta a Hajnal-tájnak Somosné Nagy Adrienn, kecskeméti laskagombaüzem-tulajdonos.
Hozzátette: annak ellenére, hogy Magyarország a laskagomba-termesztés technológiáját tekintve nagyhatalom volt, ez az élelmiszer itthon viszonylag kevéssé ismert.
A kecskeméti termesztő hagyományos piaca a német nyelvterület. Ezen vidékeken kívül Olaszországban és Spanyolországban is sok laskagombát fogyasztanak, de egyben nagyon jelentős termesztők is, így a magyar gazdálkodóknak igazából nem jelentenek exportpiacot. Somosné Nagy Adrien szerint mostanában azonban egyre inkább az látszik, hogy Oroszországba, illetve a Független Államok Közösségének országaiba érdemes lenne exportálni.

