Becsült olvasási idő: 1 perc
Új piacokra lesz szükség

A sertéshús és élőállatok bevitelére irányuló oroszországi embargó már 580 millió euró exportkiesést okozott az uniós sertéstenyésztőknek.

Új piacok nyitására lesz szükség, ha tovább folytatódik a sertéshús és élőállatok bevitelére irányuló oroszországi embargó, az intézkedés az elmúlt hónapokban 580 millió euró - mintegy 180 milliárd forint - exportkiesést okozott az uniós sertéstenyésztőknek - írja a Világgazdaság keddi számában.

Tóth István, a Mezőgazdasági Szövetkezők és Termelők Országos Szövetségének (MOSZ) titkár a lapnak elmondta, hogy jelenleg alternatív értékesítéseket keresnek az érintettek, de ez hosszú távon nem jelenti a probléma megoldását.

A szakember szerint, ha rövidesen nem rendeződik a helyzet, az Európai Uniónak új piacokat kell találnia, vagy exporttámogatás kell nyújtania a sertéstenyésztőknek, mivel a döntés váratlanul érte a gazdákat, nem tudtak felkészülni, így sokan komoly károkat szenvedtek - írja a Világgazdaság.