Becsült olvasási idő: 0 perc
Vodkával élték túl a fagyállós bor hatását

A budapesti Péterfy Sándor utcai kórház toxikológusai jó nagy pohár vodkával nyújtottak elsősegélyt a vácszentlászlói fagyállós bor áldozatainak – írja az Index a Blikk cikkére hivatkozva. Az egyik bortolvaj halálát okozó vegyszer egyik legbiztosabb ellenszere ugyanis a tömény szesz. Az egyik férfi áldozat szerint neki két decit, a lányoknak pedig egy-egy decit kellett lehúzniuk, amitől annyira jól kezdték magukat érezni, hogy addig rollereztek az infúzióállvánnyal, míg ki nem dőltek.

A nyilatkozó áldozat elmondta, hogy a barátnője neve napját ünnepelték, amikor unokanővére és annak a barátja hozott két liter meggybort, amit állításuk szerint egy „ismerősüktől” kaptak. Az ital finom volt, de túlontúl édes, és hamarosan jöttek az első mellékhatások: hallucinálni kezdtek, és forgott velük a világ. Az unokanővér tanácsára indultak el a kórházba, ahol az imént leírt gyors segítséget kapták.

A cikk ezen a linken folytatódik.