Lélek-Kertész program a cukorbetegek támogatására

Lélek-Kertész program a cukorbetegek támogatására

Magyarországon közel 1 millióan élnek diagnosztizált cukorbetegséggel, amely önmagában is nagymértékű lelki próbatételt jelent a betegséggel együtt élők számára. A Cukorbeteg Egyesületek Országos Szövetségének (CEOSZ) legfőbb célkitűzése, hogy elősegítse a diabétesszel élők életminőségének javulását. Idén számos programjuk között helyet kap az innovatív, új szemléletű Lélek-Kertész program is, mely a betegség mellett az elhúzódó koronavírus-járvány okozta elszigetelődés okozta lelki terhek enyhítésére törekszik. A program száz, 60 év feletti résztvevő számára biztosítja az otthoni kertészkedés lehetőségét, összesen több millió forint értékben.

Mi a fontosabb, a látásod vagy a fagyi?

Mi a fontosabb, a látásod vagy a fagyi?

A Cukorbeteg Egyesületek Országos Szövetsége (CEOSZ) az Influence Mediaval kampányt indított, hogy felhívja a figyelmet a diabétesz súlyos szövődményeire. Mint írják, a kezdeményezésnek a november 14-i Diabétesz Világnap mellett a koronavírus-járvány ad szomorú apropót.

Féllábú Mikulás figyelmeztet a diabéteszre

Féllábú Mikulás figyelmeztet a diabéteszre

Féllábú Mikulás segítségével hívja fel a figyelmet a cukorbetegségre a Mediator és a Cukorbeteg Egyesületek Országos Szövetsége.

A cukorbeteg gyerekeknek gyűjt a közmédia

A cukorbeteg gyerekeknek gyűjt a közmédia

Idén a cukorbeteg gyermekeknek és fiataloknak gyűjt a közmédia Jónak lenni jó! című programja. Soltész Erzsébet dietetikus az M1 aktuális csatorna vasárnap reggeli műsorában kiemelte: céljuk a figyelemfelhívás, hosszú távon a megelőzés.

Nő a cukorbeteg gyerekek száma

Nő a cukorbeteg gyerekek száma

Egyre több gyereknél alakul ki kettes típusú cukorbetegség, ami egyértelműen a táplálkozással, az elhízással függ össze - mondta Tóth-Heyn Péter, a Semmelweis Egyetem 1. számú Gyermekgyógyászati Klinika igazgatóhelyettese az M1 aktuális csatornán szombaton.

Teljes kiőrlésű kenyérrel a diabétesz ellen

Teljes kiőrlésű kenyérrel a diabétesz ellen

A Rutgers Egyetem egyik új kutatása újfent igazolta, hogy a rostokban gazdag étrend segíthet a 2-es típusú cukorbetegségben szenvedő emberek vércukorszintjének szabályozásában.

A lakosság tudatosabb táplálkozása 100 milliárdot spórolhatna meg az államnak

A lakosság tudatosabb táplálkozása 100 milliárdot spórolhatna meg az államnak

Legalább évi százmilliárd forint megtakarítást jelenthetne az egészségügynek, ha javulna a lakosság táplálkozástudatossága - mondta Soltész Erzsébet az Egy Csepp Figyelem Alapítvány dietetikusa az M1 aktuális csatornán vasárnap.

A GVH 10 000 000 forintra bírságolta a Sunfleur Kozmetikai Kft.-t

A GVH 10 000 000 forintra bírságolta a Sunfleur Kozmetikai Kft.-t

A Gazdasági Versenyhivatal (GVH) döntése szerint a Sunfleur Kozmetikai Kft. jogsértő módon, azaz megalapozatlan gyógyító hatásokkal reklámozta a Medifleur márkacsaládba tartozó több termékét. A GVH a jogsértésért 10 000 000 forint bírságot szabott ki, és eltiltotta a vállalkozást a jogsértő magatartás folytatásától.

Ha cukorbetegek vagyunk, akkor erre nagyon figyeljünk a boltban

Ha cukorbetegek vagyunk, akkor erre nagyon figyeljünk a boltban

Megszűnnek a boltokban a diabetikus polcok és eltűnik a termékekről a diabetikus jelölés – a narancssárga kör – július 20-a után. A diabetikus piktogramot azért szüntetik meg, mert megtévesztő lehetett: a cukorbetegek azt is gondolhatták, hogy ezekből a bármennyit fogyaszthatnak. A Cornexi táplálkozási szakértőivel összegyűjtöttük, hogy milyen következményei vannak a héten életbe lépett, új szabályozásnak, és kiknek kell ezután figyelmesebben intéznie a bevásárlását.

Szerdától tilos a „diabetikus” megjelölés használata az élelmiszereken

Szerdától tilos a „diabetikus” megjelölés használata az élelmiszereken

Hároméves türelmi idő után, július 20-án hatályba lép a szabályozás. A diabetikus termék elnevezést nagyon sokan marketingeszközként használták.

Évente 5-10%-kal nő a cukorbetegek száma Magyarországon

Évente 5-10%-kal nő a cukorbetegek száma Magyarországon

Az életünk első 1000 napjában „követett” étrend a későbbiekben is nagyban befolyásolja testünk egészségét.

Napi egy pohár bor a cukorbetegek egészségére is üdvös hatást gyakorolhat

Napi egy pohár bor a cukorbetegek egészségére is üdvös hatást gyakorolhat

Mostanáig számos tanulmány jelent már meg a vörösbor jótékony hatásairól. Néhány közülük egyenesen azt mondja, hogy egy pohár egy órányi „gyűrődéssel” ér fel az edzőteremben. Mások azt állítják, hogy az ital megfázás ellen is jó, illetve csökkenti a magas koleszterinszintet.

Féljünk -e az édesítőszerektől?

Féljünk -e az édesítőszerektől?

Cukorbetegek és fogyókúrázók nagy kedvence - de milyen szempontok szerint érdemes válogatni az édesítők között? Mesterséges legyen vagy természetes? Többek között erről is beszélgetett a Házipatika Bernadene Magnuson amerikai toxikológussal, a Global Stevia Institute szakértőjével budapesti látogatásán.