
Lélek-Kertész program a cukorbetegek támogatására
Magyarországon közel 1 millióan élnek diagnosztizált cukorbetegséggel, amely önmagában is nagymértékű lelki próbatételt jelent a betegséggel együtt élők számára. A Cukorbeteg Egyesületek Országos Szövetségének (CEOSZ) legfőbb célkitűzése, hogy elősegítse a diabétesszel élők életminőségének javulását. Idén számos programjuk között helyet kap az innovatív, új szemléletű Lélek-Kertész program is, mely a betegség mellett az elhúzódó koronavírus-járvány okozta elszigetelődés okozta lelki terhek enyhítésére törekszik. A program száz, 60 év feletti résztvevő számára biztosítja az otthoni kertészkedés lehetőségét, összesen több millió forint értékben.
Mi a fontosabb, a látásod vagy a fagyi?
A Cukorbeteg Egyesületek Országos Szövetsége (CEOSZ) az Influence Mediaval kampányt indított, hogy felhívja a figyelmet a diabétesz súlyos szövődményeire. Mint írják, a kezdeményezésnek a november 14-i Diabétesz Világnap mellett a koronavírus-járvány ad szomorú apropót.
Féllábú Mikulás figyelmeztet a diabéteszre
Féllábú Mikulás segítségével hívja fel a figyelmet a cukorbetegségre a Mediator és a Cukorbeteg Egyesületek Országos Szövetsége.
A cukorbeteg gyerekeknek gyűjt a közmédia
Idén a cukorbeteg gyermekeknek és fiataloknak gyűjt a közmédia Jónak lenni jó! című programja. Soltész Erzsébet dietetikus az M1 aktuális csatorna vasárnap reggeli műsorában kiemelte: céljuk a figyelemfelhívás, hosszú távon a megelőzés.
Nő a cukorbeteg gyerekek száma
Egyre több gyereknél alakul ki kettes típusú cukorbetegség, ami egyértelműen a táplálkozással, az elhízással függ össze - mondta Tóth-Heyn Péter, a Semmelweis Egyetem 1. számú Gyermekgyógyászati Klinika igazgatóhelyettese az M1 aktuális csatornán szombaton.
Teljes kiőrlésű kenyérrel a diabétesz ellen
A Rutgers Egyetem egyik új kutatása újfent igazolta, hogy a rostokban gazdag étrend segíthet a 2-es típusú cukorbetegségben szenvedő emberek vércukorszintjének szabályozásában.
A lakosság tudatosabb táplálkozása 100 milliárdot spórolhatna meg az államnak
Legalább évi százmilliárd forint megtakarítást jelenthetne az egészségügynek, ha javulna a lakosság táplálkozástudatossága - mondta Soltész Erzsébet az Egy Csepp Figyelem Alapítvány dietetikusa az M1 aktuális csatornán vasárnap.
A GVH 10 000 000 forintra bírságolta a Sunfleur Kozmetikai Kft.-t
A Gazdasági Versenyhivatal (GVH) döntése szerint a Sunfleur Kozmetikai Kft. jogsértő módon, azaz megalapozatlan gyógyító hatásokkal reklámozta a Medifleur márkacsaládba tartozó több termékét. A GVH a jogsértésért 10 000 000 forint bírságot szabott ki, és eltiltotta a vállalkozást a jogsértő magatartás folytatásától.
Ha cukorbetegek vagyunk, akkor erre nagyon figyeljünk a boltban
Megszűnnek a boltokban a diabetikus polcok és eltűnik a termékekről a diabetikus jelölés – a narancssárga kör – július 20-a után. A diabetikus piktogramot azért szüntetik meg, mert megtévesztő lehetett: a cukorbetegek azt is gondolhatták, hogy ezekből a bármennyit fogyaszthatnak. A Cornexi táplálkozási szakértőivel összegyűjtöttük, hogy milyen következményei vannak a héten életbe lépett, új szabályozásnak, és kiknek kell ezután figyelmesebben intéznie a bevásárlását.
Szerdától tilos a „diabetikus” megjelölés használata az élelmiszereken
Hároméves türelmi idő után, július 20-án hatályba lép a szabályozás. A diabetikus termék elnevezést nagyon sokan marketingeszközként használták.
Évente 5-10%-kal nő a cukorbetegek száma Magyarországon
Az életünk első 1000 napjában „követett” étrend a későbbiekben is nagyban befolyásolja testünk egészségét.
Napi egy pohár bor a cukorbetegek egészségére is üdvös hatást gyakorolhat
Mostanáig számos tanulmány jelent már meg a vörösbor jótékony hatásairól. Néhány közülük egyenesen azt mondja, hogy egy pohár egy órányi „gyűrődéssel” ér fel az edzőteremben. Mások azt állítják, hogy az ital megfázás ellen is jó, illetve csökkenti a magas koleszterinszintet.
Féljünk -e az édesítőszerektől?
Cukorbetegek és fogyókúrázók nagy kedvence - de milyen szempontok szerint érdemes válogatni az édesítők között? Mesterséges legyen vagy természetes? Többek között erről is beszélgetett a Házipatika Bernadene Magnuson amerikai toxikológussal, a Global Stevia Institute szakértőjével budapesti látogatásán.
