
10 éve nem volt ilyen: Devizahitelben úsznak a magyar cégek
A 2007-08-as válság előtti szintet már elértük.
Élénkülő az érdeklődés a Növekedési Hitel Program iránt
A jegybank a Növekedési Hitelprogram elindításával alapvetően a kis- és középvállalkozásokat célozta meg. Részben meglévő hiteleik átváltásán, részben fejlesztési elképzeléseik támogatásán keresztül kívánta és kívánja helyzetbe hozni e cégeket. Az MNB a vállalati hitelezés felpörgetésével egyúttal a gazdasági növekedés támogatásához is hozzá szeretne járulni.
Már az OTP-nél sincs végtörlesztő hitel
Lényegében az OTP is lezárta a devizahitelek végtörlesztéséhez igényelhető forinthitelek folyósítását. A bank aktualizált hirdetményébe az alábbi bekezdést szúrták be.
Ötszázmilliárdnyi devizahiteltől szabadulnának a közszolgák
Még ezen a héten dönthet kormány arról, milyen hitelkonstrukcióval segítene az állam a devizahitelt végtörleszteni kívánó közalkalmazottakon és köztisztviselőkön.
Hoppon maradhatnak a devizahiteles közalkalmazottak?
Csalódást okozhat a kormány annak a negyvenezer közalkalmazottnak, akik elhitték, hogy a kormány segítségével megszabadulhatnak devizahitelüktől.
Imádjuk a reálhozamot és a devizahitelt – mármint a szavakat
Az LA Communications MediaMetrix elemzőrendszerének kimutatása szerint a szerkesztők kedvenc nyári szavai a reálhozam és a devizahitel voltak.
Már kérhetik a devizahitelesek az árfolyam rögzítését
A lakásfedezetes devizaalapú hitellel rendelkezők mától kérhetik írásban bankjuktól a törlesztési árfolyam rögzítését; az árfolyamgát mellett döntők a havi teher csökkenését legkorábban várhatóan az októberi törlesztő részleteknél érezhetik majd.
