
Tudatos táplálkozás a nyári szünetben
A nyári időszakban megnő az igény a praktikus, egészségtudatos és jól szállítható élelmiszerek iránt.
„Minél több ember asztalára kerüljön egészséges melegétel!”
Minél több ember jusson legalább napi egyszeri egészséges melegételhez, beleértve az aktívan dolgozókat, a diákokat és a kórházak, valamint az otthonok lakóit is – ezzel a fontos célkitűzéssel és a Magyar Ártalomcsökkentő és Környezeti Betegségekkel Foglalkozó Tudományos Egyesület szakmai támogatásával indította el az Edenred Magyarország Food Program elnevezésű kezdeményezését október 16-án, az Élelmezési Világnapon (World Food Day). Az együttműködés a járvány miatt különösen aktuális, hiszen az emberek 87 százaléka elvárja az éttermektől, hogy egészséges ételek szerepeljenek a kínálatukban, négyötödük egészségügyi okok, míg kisebb részük az állatvédelem, valamint a környezetvédelem miatt – áll az Edenred Food Barometer hazai adataiban.
Ausztrál tudósok: jobb lenne hal helyett inkább medúzát enni
A Queenslandi Egyetem egyik kutatása szerint a medúzák a halak optimális alternatív fehérjeforrásai lehetnek, ami fenntarthatóság szempontjából nagyon fontos fegyvertény.
Iskolaprogramok az egészséges étrendért
Több százezer gyermek jut friss zöldséghez, gyümölcshöz, valamint tejtermékhez az iskolatej-, valamint az iskolagyümölcs- és iskolazöldség programokon keresztül, amelyre a kormány ebben a tanévben összesen 7,81 milliárd forintot fordít - közölte az Agrárminisztérium (AM) az MTI-vel.
Folytatja iskolaétkeztetési programját az EU
A 2019-2020-as tanévben is folytatódni fog az Európai Unió iskolaétkeztetési programja, amelynek keretében gyermekek milliói juthatnak egészséges élelmiszerekhez, tejhez, illetve gyümölcsökhöz és zöldségekhez - közölte az Európai Bizottság.
Tatára és Békéscsabára látogat a „Kapj rá!”
Két nagy múltú rendezvényen folytatódik a „Kapj rá!” halfogyasztást ösztönző roadshow. A Békéscsabai Kolbászfesztiválon ugyan a füstölt ínyencségeké lesz a főszerep, de a könnyed falatokra vágyók sem maradnak éhen, ha a „Kapj rá!” standjához látogatnak. Tatán, az Öreg-tó partján pedig a Nagy Halászfesztiválon ízlelhetnek kitűnő halfogásokat az arra járók.
Növekszik a hazai gyümölcsfogyasztás
Az ajánlottnál kevesebb gyümölcsöt fogyasztanak a magyarok, de talán nincs messze az áttörés, legalábbis a statisztikákból ez olvasható ki. A jó eredményekhez azonban további cselekvésre van szükség.
Lehetséges, hogy az alga lesz a következő szuperétel?
A táplálkozástudomány szakemberei szerint a rendszeres algafogyasztás megerősítheti a kardiovaszkuláris rendszerünk egészségét. A cikk a The Daily Meal írása alapján készült.
Már az evőpálcika is okos
Felismeri az ételeket, minőségüket, kalóriatartalmukat is jelzi a Kínában fejlesztett okos evőpálcika, melynek okostelefonos alkalmazása használóinak étrendjét is követi, így a fogyókúrában is segíthet - írja a South China Morning Post hongkongi napilap.
Miért is nem eszünk ebből?
Számos fórumon olvashatunk arról, milyen élelmiszereket érdemes kerülnünk, melyek azok, amelyeknek nincs helye az étrendünkben. Pedig tudjuk: nincs egészségtelen étel, csak egészségtelen étrend. Szabó S. András, egyetemi tanár, az Élelmiszerfizika Közhasznú Alapítványának kuratóriumi elnöke segít bennünket a tévhitek eloszlatásában.
