Átmeneti támogatási program indul!

Átmeneti támogatási program indul!

Az Agrárminisztérium 2020. augusztus 31. és szeptember 14. között a Gazdaságvédelmi Alapból kapott forrásokból, a mezőgazdaságnak biztosított források terhére ismételten megnyitja a Nemzeti Élelmiszergazdasági Válságkezelő Program első ütemében meghirdetett élelmiszer-feldolgozói és dísznövény ágazat részére kidolgozott átmeneti támogatási programját.

Innovációért kiállt az agrárszektor

Innovációért kiállt az agrárszektor

Az agrárexport továbbfejlődésének alapját elsősorban a termelés hatékonyságának növelése és a termékválaszték modernizálása jelenti. Ehhez nélkülözhetetlen a technológiai fejlesztés, a digitalizáció, a tudásátadás és az innováció ösztönzése - hangsúlyozta Kis Miklós, az Agrárminisztérium vidékfejlesztésért felelős államtitkára Miskolcon tartott előadásában.

Termelőiskolát hoztak létre Királyhegyesen

Termelőiskolát hoztak létre Királyhegyesen

A munkahelyteremtés és a tradíciók megőrzése a célja a Tradicionális Értékek Termelőiskola létrehozásának a Csongrád megyei Királyhegyesen - mondta el a létesítmény megnyitóján a megvalósító Tudásklaszter Nonprofit Kft. ügyvezetője.

Itthon és globálisan is növelte árbevételét a Tetra Pak®

Itthon és globálisan is növelte árbevételét a Tetra Pak®

A Tetra Pak, a világ piacvezető folyékony élelmiszer-feldolgozó és csomagolóanyag gyártó vállalata 3,5%-kal növelte nemzetközi nettó árbevételét, ami így elérte a 11,1 milliárd eurót. A cég tavaly összesen 178 milliárd egységnyi italos kartondobozt gyártott és 580 töltőgépet értékesített világszerte. A Tetra Pak magyarországi leányvállalata 39,9 milliárd forintra növelte értékesítésének árbevételét.

Hatvanmilliárd forintos pályázat indul hétfőn

Hatvanmilliárd forintos pályázat indul hétfőn

Állattartó telepekhez szükséges eszközök és élelmiszeripari gépek, technológiák beszerzésére lehet pályázni december 16. reggel 8 órától forráskimerülésig, de legkésőbb 2014. január 31-ig. A tárca legalább 60 milliárd forintot biztosít.

5 milliárd forint az élelmiszeriparnak

5 milliárd forint az élelmiszeriparnak

Megjelent a mezőgazdasági és élelmiszer-feldolgozó üzemek fejlesztésére kiírt pályázat, melynek keretösszege ötmilliárd forint. 

Nőtt a magyar élelmiszeripar teljesítménye

Nőtt a magyar élelmiszeripar teljesítménye

A magyar élelmiszeripar gazdasági teljesítménye hosszú évek után tavaly újra nőtt, az előzetes adatok szerint 2 százalékkal haladta meg a 2010-es szintet – hangzott el az Élelmiszer-feldolgozók Országos Szövetségének (ÉFOSZ) szerdai közgyűlésén.