
Átmeneti támogatási program indul!
Az Agrárminisztérium 2020. augusztus 31. és szeptember 14. között a Gazdaságvédelmi Alapból kapott forrásokból, a mezőgazdaságnak biztosított források terhére ismételten megnyitja a Nemzeti Élelmiszergazdasági Válságkezelő Program első ütemében meghirdetett élelmiszer-feldolgozói és dísznövény ágazat részére kidolgozott átmeneti támogatási programját.
Innovációért kiállt az agrárszektor
Az agrárexport továbbfejlődésének alapját elsősorban a termelés hatékonyságának növelése és a termékválaszték modernizálása jelenti. Ehhez nélkülözhetetlen a technológiai fejlesztés, a digitalizáció, a tudásátadás és az innováció ösztönzése - hangsúlyozta Kis Miklós, az Agrárminisztérium vidékfejlesztésért felelős államtitkára Miskolcon tartott előadásában.
Termelőiskolát hoztak létre Királyhegyesen
A munkahelyteremtés és a tradíciók megőrzése a célja a Tradicionális Értékek Termelőiskola létrehozásának a Csongrád megyei Királyhegyesen - mondta el a létesítmény megnyitóján a megvalósító Tudásklaszter Nonprofit Kft. ügyvezetője.
Itthon és globálisan is növelte árbevételét a Tetra Pak®
A Tetra Pak, a világ piacvezető folyékony élelmiszer-feldolgozó és csomagolóanyag gyártó vállalata 3,5%-kal növelte nemzetközi nettó árbevételét, ami így elérte a 11,1 milliárd eurót. A cég tavaly összesen 178 milliárd egységnyi italos kartondobozt gyártott és 580 töltőgépet értékesített világszerte. A Tetra Pak magyarországi leányvállalata 39,9 milliárd forintra növelte értékesítésének árbevételét.
Hatvanmilliárd forintos pályázat indul hétfőn
Állattartó telepekhez szükséges eszközök és élelmiszeripari gépek, technológiák beszerzésére lehet pályázni december 16. reggel 8 órától forráskimerülésig, de legkésőbb 2014. január 31-ig. A tárca legalább 60 milliárd forintot biztosít.
5 milliárd forint az élelmiszeriparnak
Megjelent a mezőgazdasági és élelmiszer-feldolgozó üzemek fejlesztésére kiírt pályázat, melynek keretösszege ötmilliárd forint.
Nőtt a magyar élelmiszeripar teljesítménye
A magyar élelmiszeripar gazdasági teljesítménye hosszú évek után tavaly újra nőtt, az előzetes adatok szerint 2 százalékkal haladta meg a 2010-es szintet – hangzott el az Élelmiszer-feldolgozók Országos Szövetségének (ÉFOSZ) szerdai közgyűlésén.
