
Kétperces trükk a fogyáshoz
Egy újonnan publikált tanulmány szerint, ha sokáig szagolgatjuk az erősen áhított, egészségtelen ételeket, egy idő után már kevésbé fogjuk kívánni őket.
„Étvágyelnyomó” idegsejteket találtak
Az étvágy elnyomására képes agyi idegsejteket azonosítottak amerikai kutatók egy rágcsálókon végzett kísérlet során.
Be lehet csapni az éhséghormonokat
Ha korog a gyomrunk, a hormonjaink szólnak hozzánk - írja a Health cikke alapján az InforMed. A három legfontosabb éhséghormon a ghrelin, a kortizol és a leptin, jelzik, ha éhesek vagyunk és ha jóllaktunk, de azt is, ha nassolni vágyunk.
