Becsült olvasási idő: 1 perc
Be lehet csapni az éhséghormonokat

Ha korog a gyomrunk, a hormonjaink szólnak hozzánk - írja a Health cikke alapján az InforMed. A három legfontosabb éhséghormon a ghrelin, a kortizol és a leptin, jelzik, ha éhesek vagyunk és ha jóllaktunk, de azt is, ha nassolni vágyunk.

Ezeket a hormonokat lehet azonban befolyásolni, hogy csökkenjen az éhségérzet, és ne együk túl magunkat.

Aludjunk eleget

A nem elegendő alvás következtében fokozódik a ghrelin termelése, ami éhségérzetet vált ki.

Étkezzünk egészségesen

Az egészséges ennivalók elnyomják a zsírlerakódást elősegítő ghrelint.

Együnk lassabban

A hormonoknak húsz perc kell ahhoz, hogy elvigyék az üzenetet az agyba, hogy jóllaktunk. Kortyolgassunk vizet étkezés közben, vagy tartsunk kis szünetet. Nassolni valónak olyat válasszunk, amit tisztítani kell, például diót.

Relaxáljunk

A stressz fokozza a kortizon termelését, ami éhséget okoz, és innen egyenes út vezet a hízáshoz. Szorongás esetén evés helyett mozogjunk minél többet, gyakoroljuk a mélylégzést, hallgassunk zenét, vagy beszélgessünk a barátainkkal.