
Bod Péter Ákos: Bevezetni könnyű, kivezetni politikailag veszélyes, mi az?
"Teher az államon, és így végső sorban az adófizetőn"
Szakmai szervezetek kampányolnak az ársapkák kivezetése mellett
Termelői, feldolgozói szervezetek és a kiskereskedelem szereplői javasolják a hatósági árak megszüntetését.
A 21. liter tej már nem elvárás
Csütörtökön életbe lép a hatósági árak készletezéséről szóló új szabályozás, ahol az eddigi készletek kétszerese az elvárás. A részletek még nem ismertek.
Felborítja a fogyasztási mintákat az újabb rendelet
Kereskedelmi szakemberek szerint becslés sincs rá mekkora teher lesz a január 13-án életbe lépő újabb készletezési rendelet.
Lehetetlen felkészülni egy éjszaka alatt az újabb hatósági árakra
"Ennek terheit a kereskedők viselik." - Az Országos Kereskedelmi Szövetség közleményben kéri a türelmet a vásárlóktól.
Hatósági áras élelmiszerekkel csalt egy bűnbanda
Az elkövetők a termékeket milliárdos adócsalással juttatták be az országba.
Táblákon is tájékoztatni kell a vevőket az élelmiszerárstopról
Információs táblákon is tájékoztatniuk kell a boltoknak a vásárlókat a február 1-jén életbe lépő élelmiszerárstopról - közölte a Kormányzati Tájékoztatási Központ (KTK) az MTI-vel.
A Nemzeti Agrárgazdasági Kamara szerint a beszállítókat védi a szabályozás
Az élelmiszerár-rögzítés nem okoz hátrányt a hazai termelőknek, beszállítóknak, az alapvetően a kiskereskedelmet érinti, és csak a profitjuk kis százalékát – hangsúlyozza a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara. A mostani döntés a külföldi hasonló intézkedésekhez képest jobban védi a beszállítókat, és nem várható áruhiány, ahogy az import áruk mennyiségének növekedése sem.
Élelmiszerárstop: megjelent a kormányrendelet
A hatósági áras termékek száma nem változott, továbbra is hat ilyen van. Nem járnak pórul, akik akciósan árulták 2021 október 15-én a termékeiket, hiszen ilyen esetben az utolsó nem kedvezményes árat kell figyelembe venni.
