
Jobban bízunk a címkékben mint az európai átlag
Mennyire bíznak a fogyasztók az élelmiszerek csomagolásán, címkéin feltüntetett információkban? Többek között erre kereste a választ a Nielsen 55 országban, köztük Magyarországon idén az első félévben. Összességében megállapíthatjuk: A magyar fogyasztók nagyobb része tartja pontosnak és hitelesnek azt, amiről a címkék tájékoztatnak, mint 28 európai ország átlaga.
Tudja ön, hogy mit eszik?
Brit szakemberek a sok terméken jelenleg is megtalálható tápérték-információkkal kapcsolatos visszásságokra hívják fel a figyelmet.
A Kométa is csatlakozott a TÉT Platformhoz
A Kométa idén tavasszal együttműködési megállapodást írt alá a TÉT (Táplálkozás, Életmód és Testmozgás) Platformmal, továbbá termékei csomagolásán folyamatosan megjelennek az INBÉ (Irányadó Napi Beviteli Érték) jelölések is, annak érdekében, hogy a fogyasztói számára minél tudatosabb táplálkozási alternatívát kínáljon.
Legyen egyértelmű a származásjelölés!
Minél hamarabb, lehetőleg még a magyar elnökség idején el kellene fogadni az élelmiszerek címkézéséről szóló uniós jogszabályt.
Ropogtatni jó és egészséges
A napi többszöri étkezés rendszeresítésével, a mindennapos reggelikkel és a késő esti vacsorák elhagyásával már nagyban hozzájárulhatunk az egészséges táplálkozás kialakításához. Ugyanakkor talán kevesen tudják, hogy a kiegyensúlyozott táplálkozás támogatói lehetnek a kekszek és müzliszeletek, melyek beszerzése és elfogyasztása rohanó életmód mellett is viszonylag egyszerűen megoldható.
INBÉ: „Az vagy, amit megeszel!"
A 2006-ban az Európai Élelmiszer- és Italgyártók Szövetsége által kidolgozott jelölési rendszer ma talán az egyik legfontosabb önkéntes adat a csomagolásokon, mely segít az egészséges étrend kiválasztásában.
