
Több mint 40 tonna lejárt élelmiszert vont ki a forgalomból a Nébih
Egy Pest megyei telephelyen egy vállalkozás több raktárát ellenőrizték a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) szakemberei. A vizsgálat során több mint 40 tonna lejárt élelmiszer forgalomból való kivonását rendelte el a hatóság. A termékek között 5-6 éve lejárt élelmiszerek is akadtak.
Sok lejárt élelmiszert forgalmaznak
A lejárt szavatosságú élelmiszerek árusítása a leggyakoribb probléma, amellyel a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) munkatársai az ellenőrzések során találkoznak - mondta Pleva György a hivatal élelmiszer- és takarmánybiztonsági igazgatója az M1 aktuális csatornán.
3 tonna lejárt édességet talált a Nébih
Több mint 3 tonna lejárt édességet és édesipari alapanyagot vont ki a forgalomból a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih), a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) értesítése alapján.
Átdátumozott élelmiszerek Bács-Kiskunban
Lejárt minőségmegőrzési idejű, átdátumozott, hamisított élelmiszereket találtak egy szlovák cég által bérelt Bács-Kiskun megyei raktárban. A helyszínen 132 raklapnyi kávét, édesipari terméket, energiaitalt foglaltak le. A NÉBIH Kiemelt Ügyek Igazgatóságának (KÜI) szakemberei a hamisításhoz szükséges eszközöket is megtalálták a raktárban.
Úgy néz ki, elcsitult a vihar
A McDonald’s hamburgereire vágyó kínaiak fellélegezhetnek – írja a Népszabadság Online. Az amerikai gyorséttermi lánc két hét után ismét forgalmazza egységeiben a BigMacet és társait.
Mindent elönt a lejárt élelmiszer
Legtöbbször a minőségmegőrzési idővel trükköznek az élelmiszer-kereskedők, a tavalyi ellenőrzések alapján leggyakrabban a húsokat és húskészítményeket érintették a csalások - tudta meg a Napi Gazdaság a Vidékfejlesztési Minisztériumtól.
Nagyban folyt az átcímkézés
Négy gyanúsítottat, köztük egy rendőrt vettek őrizetbe, miután fény derült egy lejárt szavatosságú élelmiszerek átcsomagolásával, átcímkézésével, illetve továbbértékesítésével foglalkozó szervezet működésére Pest megyében - közölte a Pestvidéki Nyomozó Ügyészség szóvivője hétfőn az MTI-vel.
Lejárt élelmiszereket árulnának az USA-ban
Még biztonságosan fogyasztható, de lejárt vagy sérült élelmiszereket árulna a Trader Joe amerikai élelmiszerlánc korábbi elnöke.
Öreg étel nem vén étel
Bostonban jövő év elején nyit meg egy olyan bolt, mely lejárt szavatosságú élelmiszereket forgalmaz majd, igen kedvező áron - olvasható a hvg.hu-n. A kezdeményezéssel nem csak a szegényebb emberek számára szeretnének már lejárt, de még mindig jó élelmiszert biztosítani, hanem azt is meg szeretnék mutatni, hogy a "lejárati dátum" után is fogyaszthatóak egyes élelmiszerek. A kezdeményezést a Harvard egyik központja is támogatja.
Három év börtönt kaphat, aki élelmiszerhulladékot forgalmaz
Három évig terjedő börtönt is kaphatna az egy KDNP-s javaslat szerint, aki lejárt szavatosságú élelmiszert, takarmányt megszerez, tart, illetve forgalmaz.
