Több mint 40 tonna lejárt élelmiszert vont ki a forgalomból a Nébih

Több mint 40 tonna lejárt élelmiszert vont ki a forgalomból a Nébih

Egy Pest megyei telephelyen egy vállalkozás több raktárát ellenőrizték a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) szakemberei. A vizsgálat során több mint 40 tonna lejárt élelmiszer forgalomból való kivonását rendelte el a hatóság. A termékek között 5-6 éve lejárt élelmiszerek is akadtak.

Sok lejárt élelmiszert forgalmaznak

Sok lejárt élelmiszert forgalmaznak

A lejárt szavatosságú élelmiszerek árusítása a leggyakoribb probléma, amellyel a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) munkatársai az ellenőrzések során találkoznak - mondta Pleva György a hivatal élelmiszer- és takarmánybiztonsági igazgatója az M1 aktuális csatornán.

3 tonna lejárt édességet talált a Nébih

3 tonna lejárt édességet talált a Nébih

Több mint 3 tonna lejárt édességet és édesipari alapanyagot vont ki a forgalomból a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih), a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) értesítése alapján.

Átdátumozott élelmiszerek Bács-Kiskunban

Átdátumozott élelmiszerek Bács-Kiskunban

Lejárt minőségmegőrzési idejű, átdátumozott, hamisított élelmiszereket találtak egy szlovák cég által bérelt Bács-Kiskun megyei raktárban. A helyszínen 132 raklapnyi kávét, édesipari terméket, energiaitalt foglaltak le. A NÉBIH Kiemelt Ügyek Igazgatóságának (KÜI) szakemberei a hamisításhoz szükséges eszközöket is megtalálták a raktárban.

Úgy néz ki, elcsitult a vihar

Úgy néz ki, elcsitult a vihar

A McDonald’s hamburgereire vágyó kínaiak fellélegezhetnek – írja a Népszabadság Online. Az amerikai gyorséttermi lánc két hét után ismét forgalmazza egységeiben a BigMacet és társait.

Mindent elönt a lejárt élelmiszer

Mindent elönt a lejárt élelmiszer

Legtöbbször a minőségmegőrzési idővel trükköznek az élelmiszer-kereskedők, a tavalyi ellenőrzések alapján leggyakrabban a húsokat és húskészítményeket érintették a csalások - tudta meg a Napi Gazdaság a Vidékfejlesztési Minisztériumtól.

Nagyban folyt az átcímkézés

Nagyban folyt az átcímkézés

Négy gyanúsítottat, köztük egy rendőrt vettek őrizetbe, miután fény derült egy lejárt szavatosságú élelmiszerek átcsomagolásával, átcímkézésével, illetve továbbértékesítésével foglalkozó szervezet működésére Pest megyében - közölte a Pestvidéki Nyomozó Ügyészség szóvivője hétfőn az MTI-vel.

Lejárt élelmiszereket árulnának az USA-ban

Lejárt élelmiszereket árulnának az USA-ban

Még biztonságosan fogyasztható, de lejárt vagy sérült élelmiszereket árulna a Trader Joe amerikai élelmiszerlánc korábbi elnöke.

Öreg étel nem vén étel

Öreg étel nem vén étel

Bostonban jövő év elején nyit meg egy olyan bolt, mely lejárt szavatosságú élelmiszereket forgalmaz majd, igen kedvező áron - olvasható a hvg.hu-n. A kezdeményezéssel nem csak a szegényebb emberek számára szeretnének már lejárt, de még mindig jó élelmiszert biztosítani, hanem azt is meg szeretnék mutatni, hogy a "lejárati dátum" után is fogyaszthatóak egyes élelmiszerek. A kezdeményezést a Harvard egyik központja is támogatja.

Három év börtönt kaphat, aki élelmiszerhulladékot forgalmaz

Három év börtönt kaphat, aki élelmiszerhulladékot forgalmaz

Három évig terjedő börtönt is kaphatna az egy KDNP-s javaslat szerint, aki lejárt szavatosságú élelmiszert, takarmányt megszerez, tart, illetve forgalmaz.