Becsült olvasási idő: 0 perc
Mindent elönt a lejárt élelmiszer

Legtöbbször a minőségmegőrzési idővel trükköznek az élelmiszer-kereskedők, a tavalyi ellenőrzések alapján leggyakrabban a húsokat és húskészítményeket érintették a csalások - tudta meg a Napi Gazdaság a Vidékfejlesztési Minisztériumtól.

Második helyen a jelölési kifogások állnak, a harmadik legtöbbször előforduló probléma pedig a nyomon követhetőség hiánya volt.

Az idei első negyedév után már 16 982 ellenőrzésen vannak túl a hatóságok, ebből 810 végződött összesen több mint 122 millió forint összegű bírsággal. Az első három hónapban különböző okok miatt 4952 tétel - 686,6 tonna - élelmiszert kellett kivonni a forgalomból.