
Nyúlhús a reflektorfényben - kampány segíti az ágazatot
2025 októberének első hétvégéjén a nyulaké lesz a főszerep a hazai éttermekben.
Országos kampány a nyúlhús-fogyasztás népszerűsítésére
A promóció a „Nyúl-j bele” fantázianevet kapta.
Kanada megnyitotta kapuit a magyar nyúlhús számára
Megkezdődhet a nyúlhús és -hústermékek exportja Kanadába. A sikeres auditot követően több éven át tartó tárgyalássorozat eredményeként így új termékpálya került fel a kanadai exportpalettára. A megállapodás nagy lehetőséget jelent a hazai előállítók számára.
Megduplázódott a hazai nyúlfogyasztás
Az elmúlt három évben megduplázódott a hazai nyúlfogyasztás - közölte az agrárminiszter a Csak nyúl elnevezésű 17. debreceni nyúlfesztivál megnyitóján.
Nagyot nőtt a hazai nyúlhúsfogyasztás
Jelentősebb elmozdulás történt a hazai nyúlhúskeresletben, az elmúlt évben mintegy 260 tonnányi terméket adtak el a vágóhidak a kereskedőknek – írta a Magyar Nemzet.
Nyúlhús fogyasztásösztönző kampány
Az Agrárminisztérium (AM), az Agrármarketing Centrum (AMC) valamint a Nyúl Szakmaközi Szervezet és Terméktanács által szervezett nyúlhús fogyasztást ösztönző kampány immár harmadik éve rendezik meg. Célja, hogy növekedjen a jelenleg mindössze 1-2%-os belföldi nyúlhús fogyasztás, valamint, hogy ez, a fehérjében gazdag húsféle legyen része a mindennapi étkezésnek is.
Nyúlhús: egészséges, különleges, zsírszegény
A nyúlhús méltatlanul mellőzött a magyar fogyasztók körében, miközben az egyik legfontosabb fehérjeforrás és zsírtartalma is minimális - mondta Nagy István agrárminiszter, a debreceni Farmer Expón.
Nyúlhús-botrányok
Nyúlhúst is forgalmazó húsboltokat ellenőrzött egy fővárosi vásárcsarnokban a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (NÉBIH). A három vizsgált üzletben nem tudták igazolni az előhűtött nyúlhús tételek eredetét. A szakemberek összesen több mint 60 kg ismeretlen eredetű terméket vontak ki a forgalomból.
Az OMÉK-on a nyúlhúst is népszerűsítik
Áruházi kóstoltatásokkal, látványkonyhával és főzőshow-val indított fogyasztásösztönző és ismeretterjesztő kampányt a nyúlhús népszerűsítésére a Nyúl Szakmaközi Szervezet és Terméktanács, az Agrármarketing Centrum és a Földművelésügyi Minisztérium támogatásával 2017. júniusában. Az áruházi kóstoltatások hatására, a promóció ideje alatt eddig 6%-kal növekedett az előcsomagolt nyúlhús forgalma. A terméktanács a 78. OMÉK-on többek között főzőshow-val és ismeretterjesztő kiadványokkal népszerűsíti ezt a rendkívül egészséges, nemzetközi szinten nagyon kedvelt húsfélét, amely a magyar konyhában jelenleg kevésbé gyakori.
A budaörsi Auchanban indult el a nyúlhús-fogyasztást népszerűsítő országos kampány
Országos kampány indult a nyúlhús-fogyasztás hazai népszerűsítésére a budaörsi Auchan áruházban. Az eseményen a Nagy István, az agrártárca miniszterhelyettese és a promóció fővédnöke, dr. Végváriné Henter Lilla, az Agrármarketing Centrum szóvivője, Juráskó Róbert, a Nyúl Szakmaközi szervezet és Terméktanács elnöke, valamint Balogh Gabriella, az Auchan beszerzési igazgatója indította útjára a kampányt.
Európában mi exportáljuk a legtöbb nyúlhúst, mégsem eszünk belőle
Országos kampány indul a nyúlhúsfogyasztás hazai népszerűsítésére – jelentette be a Földművelésügyi Minisztérium miniszterhelyettese egy szakmai konferencián, Kaposváron.
60 kg ismeretlen eredetű nyúlhúsra csapott le a NÉBIH
Nyúlhúst is forgalmazó húsboltokat ellenőrzött egy fővárosi vásárcsarnokban a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (NÉBIH). A három vizsgált üzletben nem tudták igazolni az előhűtött nyúlhús tételek eredetét. A szakemberek összesen több mint 60 kg ismeretlen eredetű terméket vontak ki a forgalomból.
Nyúlhúsfogyasztásra buzdítja a magyarokat az agrártárca
Kacsa és liba helyett nyulat fogyaszthatnak a különlegességre vágyó vásárlók. A szaktárca szerint a madárinfluenza okozta piaci rést érdemes lenne nyúlhússal kitölteni - írta a Magyar Idők.
Világszínvonalú nyúlfarm épült Lajosmizsén
A nagy hagyományokkal rendelkező nyúltenyésztésben, illetve -feldolgozásban a növekvő kereslet miatt jelentős fejlődési lehetőség van Magyarországon – jelentette ki Fazekas Sándor vidékfejlesztési miniszter Lajosmizsén, az Olivia Kft. nyúlfarmján tett hétfői látogatásán.
