Itt az OHÜ 2014-es Filmpályázata

Itt az OHÜ 2014-es Filmpályázata

Újra meghirdeti Filmpályázatát az Országos Hulladékgazdálkodási Ügynökség (OHÜ). Az immár második alkalommal megvalósuló megmérettetés, amelynek mottója: „Egyedül nem megy!”, célja, hogy fiatal, tehetséges filmkészítők segítségével vigye közelebb az emberekhez a hulladékkal kapcsolatos környezetvédelmi és társadalmi problémákat. A beérkező pályamunkákat idén is neves szakemberekből – többek között, mint Vadon János és Novák Péter – álló zsűri értékeli majd, a legjobb filmek készítői között összesen majd kétmillió forintot osztanak szét. A korábbinál jóval nagyobb volumenű filmpályázatra bevezetésként a Halálos hulladék 3. című filmtrailer toborozza az alkotókat.

200 hektárnyi megmentett erdő

200 hektárnyi megmentett erdő

Idén lett tíz éves az Italos Karton Környezetvédelmi Egyesülés. Ez alkalomból az IKSZ sajtótájékoztatót tartott, amelyen mindent megtudhattunk az Egyesülés múltjáról, jelenéről és jövőjéről és természetesen a szülinapi tortát is megkóstolhattuk.

Gyerekek tízezrei gyűjtöttek kupakokat

Gyerekek tízezrei gyűjtöttek kupakokat

A műanyag értékes erőforrás – erre irányította rá a figyelmet az idei évben immár ötödik alkalommal megszervezett Kupakverseny, amelyet a Holofon Zrt. bonyolított le az Országos Hulladékgazdálkodási Ügynökség (OHÜ) támogatásával. A társadalmi szemléletformáló akció keretében - május 9. és június 6. között - az óvodás és általános, valamint középiskolás diákok összesen 6.765.075 darab műanyag kupakot gyűjtöttek össze. Ha ezeket egymás mellé tennénk, 135 km hosszú „kupakláncot” formálhatnánk belőlük. A legügyesebb kupakgyűjtőket június 20-án az OHÜ székházában díjazták. 

OHÜ: eredményes volt a TeSzedd! szemétgyűjtési akció

OHÜ: eredményes volt a TeSzedd! szemétgyűjtési akció

Több mint 1800 helyszínen, közel 200 ezer önkéntes mintegy másfél milliárd forint értékű munkát végzett el az idei TeSzedd! szemétgyűjtési akcióban - közölte az Országos Hulladékgazdálkodási Ügynökség hétfőn közleményben az MTI-vel.

„Önkéntesen a tiszta Magyarországért”

„Önkéntesen a tiszta Magyarországért”

Több mint ezer helyszínen lehet csatlakozni a „TeSzedd! – Önkéntesen a tiszta Magyarországért” akcióhoz. A legnagyobb magyar szemétgyűjtési mozgalom idén háromnapos lesz: május 9-11. között szedheti a szemetet az akció keretében az ország apraja-nagyja. Az akcióra május 2-án éjfélig lehet regisztrálni a www.teszedd.hu weboldalon.

Érvényesül vagy sem a gyártói felelősség?

Érvényesül vagy sem a gyártói felelősség?

Az Országos Hulladékgazdálkodási Ügynökség vezetője szerint az elvártaknak megfelelően fejlődik a hulladékgazdálkodás, közte a lakossági szelektív gyűjtés. A Recomplex Egyesülés által szervezett konferencián erős kritikát gyakoroltak a hulladékhasznosítási célok teljesülése felett. Sőt, javasolták annak jelentős felülvizsgálatát, a korábbi koordináló rendszer visszaállítását.

108 milliós tender az OHÜ-től

108 milliós tender az OHÜ-től

Az Országos Hulladékgazdálkodási Ügynökség (OHÜ) a TeSzedd kampányához ismét kommunikációs tendert hirdetett. A keretösszeg nettó 108 millió forint, amitől plusz 20 százalékkal eltérhetnek. 

Egyedülállóan széleskörű összefogás környezetünk védelméért

Egyedülállóan széleskörű összefogás környezetünk védelméért

Az OHÜ Nonprofit Kft. áruházláncokkal és hulladékkezelőkkel együtt hívja fel a figyelmet az elektromos és elektronikai hulladékok gyűjtésének fontosságára

Korszerűbb lesz a hulladékgazdálkodás

Korszerűbb lesz a hulladékgazdálkodás

Pontos és gyors adatfeldolgozást biztosító, hatékonyság- és erőforrás-növelő informatikai rendszert vezet be az Országos Hulladékgazdálkodási Ügynökség Nonprofit Kft. (OHÜ). A rendszer neve: HUNOR.

Egyre többen vásárolnak környezettudatosan

Egyre többen vásárolnak környezettudatosan

Egyre többen vásárolnak környezettudatosan az Országos Hulladékgazdálkodási Ügynökség (OHÜ) "Zöldlista" programjának keretében készült felmérés szerint.

Hová tűnt a termékdíjból befolyt pénz háromnegyede?

Hová tűnt a termékdíjból befolyt pénz háromnegyede?

A kormányoldal felszámolta a gyártói felelősségen alapuló hulladékkezelési rendszert, a helyette létrehozott „újabb sóhivatal”, az Országos Hulladékgazdálkodási Ügynökség (OHÜ) viszont 2012-ben képtelen volt ellátni a feladatát. 

Gyökeres változások a hulladékgazdálkodásban – megalakul az OHÜ

Gyökeres változások a hulladékgazdálkodásban – megalakul az OHÜ

Az Országos Hulladékgazdálkodási Ügynökség (OHÜ) megalakulásával egyetlen állami szervezet irányítja a jövőben a díjköteles termékek hulladékainak gyűjtését, hasznosítását.

Kezébe venné az állam a termékdíjat

Kezébe venné az állam a termékdíjat

Országos állami szervezet koordinálná a termékdíjjal kapcsolatos tevékenységet, az ellenőrzést a vámhatóság végezné - derül ki a termékdíj törvény MTI-hez eljuttatott tervezetéből, amely elvileg még egy titkos munkaanyag, de a gazdasági szféra szereplői között már terjed.