
A helyi termelési lehetőségeket keresik a kis önellátó önkormányzati gazdaságok
A kis településeken létfontosságú, hogy legyen foglalkoztatás, amely megélhetést biztosít a helyieknek, segíti a lakosság helyben tartását. A kormány különféle támogatási lehetőségekkel, egyebek között mintaprogramok finanszírozásával támogatja, hogy kis háztáji gazdaságok létesüljenek önellátásra, illetve a helyi termelési lehetőségek szélesítésére. Körkép az önkormányzati kezdeményezésre létrejött kis gazdaságokról, amelyek nemcsak az önfenntartásra alkalmasak, hanem - olykor egyedi ötletek megvalósításával - a piacon is képesek helytállni.
Kihirdették A Legszebb konyhakertek című verseny eredményeit
A magyar konyhakertek megművelése egyre dinamikusabban terjedő mozgalom, három év alatt, 2015-re mintegy 230-ra nőtt A Legszebb konyhakertek című versenyen résztvevő települések száma, ahonnan több mint kétezren neveztek - mondta a Földművelésügyi Minisztérium (FM) agrárfejlesztésért és hungarikumokért felelős helyettes államtitkára pénteken Budapesten.
Saját maguknak termelhetik meg az élelmiszert egy menhelyen a hajléktalanok
Egy amerikai szociális otthonban önellátó technikával élelmezik a hajléktalanokat. A The Daily Meal írása.
Termesszük meg saját lakásunkban ételünket!
A körülbelül asztalnagyságú, komputerizált farm akár a mezőgazdaság jövőjét is jelentheti.
Felavatták a főváros eddigi legnagyobb közösségi kertjét
Átadták Budapest eddigi legnagyobb, mintegy 2600 négyzetméteres közösségi kertjét szerda délelőtt.
Aki csak teheti, legyen önellátó!
Az agrártárca elhivatottan hirdeti, hogy aki csak teheti, legyen önellátó élelmiszerből, de legalább azokat a zöldségeket és gyümölcsöket termelje meg magának, amelyeket elfogyaszt - mondta Feldman Zsolt, a Fiatal Gazdák Magyarországi Szövetségének (Agrya) csütörtöki fővárosi rendezvényén.
„Megannyi parányi éden”
A 2012-es indulás óta évente duplázódott a Legszebb konyhakertek programban részvevő települések száma, idén eddig 180 önkormányzat csatlakozott, a jelentkezési határidő március 20-án jár le.
Folytatódik a Vesd bele magad! program
Csaknem 204 általános iskola több mint 13 ezer kisdiákja ismerkedhet a kertészkedés alapjaival a Fiatal Gazdák Magyarországi Szövetsége (Agrya) kezdeményezésének köszönhetően.
A kormány folytatja a szociális földprogramot
Az idén 151 település 250 millió forintot nyert szociális földprogramra, és háromszáz hektáron biztosítottak gazdálkodási lehetőséget a rászorulóknak. A kormány folytatja a programot - mondta az Emberi Erőforrások Minisztériumának társadalmi felzárkózásért felelős államtitkára vasárnap a Nógrád megyei Sóshartyánban tartott sajtótájékoztatón.
Öngondoskodó háztáji program a rászorulóknak
A mezőberényi önkormányzat kezdeményezésének legfőbb célja, hogy minél többen termeljenek a házuk körül található kertjükben.
Szociális jelentőséget tulajdonít a VM a háztáji gazdálkodásnak
A háztáji gazdálkodás jelentőségéről lesz szó azon a konferencián, amelyet Gödöllőn tartanak csütörtökön. A vidékfejlesztési tárca korábban több programot is indított a háztájizás újbóli elterjesztésére.
