
Szentkirályi: a betétdíjas rendszer első időszaka máris bizonyította létjogosultságát
Az újrahasznosítható anyagok begyűjtése és újrahasznosítása új szemléletet honosít meg.
A Szigeten idén is megrendezték a fenntarthatósági szakmai kerekasztalt
Szakértők mutatták be a legjobb környezetbarát gyakorlatokat.
Késik az új PET-palack visszaváltási rendszer bevezetése
Áder János: a gyártók lobbitevékenysége miatt nem indul el teljes körűen a betétdíjas rendszer januárban.
Újabb környezetvédelmi intézkedés
A Lidl Magyarország elkötelezett a saját márkás termékek és termékcsomagolások műanyag-felhasználásának minimalizálása mellett. A kormányzati törekvésekkel összhangban az áruházlánc legújabb intézkedése most a saját márkás ásványvizek PET-palackjainak súlycsökkentésére, továbbá műanyag-csomagolásának visszaszorítására is irányul. Az intézkedésnek köszönhetően a vállalat további 210 tonnával csökkenti a műanyag-felhasználását 2019 végéig.
Nem jó utántölteni a PET-palackot
A vízzel vagy üdítővel teli műanyag palackokat magunkkal visszük a napon átmelegedett táskánkban a városba, az autóban hagyjuk a parkolóban. Ha kifogy belőle az innivaló újra töltjük, és ismét magunkkal visszük az útra. A magyarmezogazdasag.hu cikke szerint ezeket mind nem szabadna tennünk az eldobható PET, azaz polietilén-tereftalátból készült palackokkal.
Elképesztő környezeti terhelést jelentenek a PET palackok
A klímaváltozás kérdése az utóbbi idők egyik legégetőbb problémája a Földön. Aktivisták ezrei kampányolnak világszerte, hogy felhívják a figyelmet az emberi felelősségre. Sokan gondolják úgy, hogy a fő problémát a gyárak és autók kipufogói okozzák, pedig a hulladéktermelés mára szintén elképesztő méreteket öltött. Ha pedig ezt a kettőt összekötjük és végiggondoljuk, hogy a végül a szemétbe kerülő termékek már előállításukkor mekkora mértékben szennyezték a környezetet, elkeserítő adatokat kapunk.
3 milliárdos PET-palack-újrahasznosító központot avattak Karcagon
Csaknem 3 milliárd forintból épült, PET-palackok teljes újrahasznosítását szolgáló innovációs kutatóközpontot avattak fel ünnepélyes keretek között a Karcagi Ipari Parkban pénteken.
10 ezernél is több pillepalackot gyűjtöttek a PET Kupán
Túl van a táv nehezén a harmadik tiszai PET Kupa 16 hajóból álló legénysége, amely négy nap alatt eddig több mint 10 ezer pillepalackot halászott ki a Tiszából, így már két nappal a verseny vége előtt megdőlt a tavaly gyűjtött szemétrekord.
Indokolatlanul sok palackozott vizet isznak a magyarok
Valóban szükségünk van ennyi palackozott vízre? Nem elég jó a csapvíz? Magyarországon az utóbbi években ugrásszerűen megnőtt a palackozott vizek fogyasztása és vele együtt a PET-hulladék mennyisége. Ezt a kérdést járta körbe az M1 - Kék bolygó című műsorának stábja.
A PET-palackok újrahasznosítását célzó kutatóközpontot adtak át Karcagon
Több mint 2,8 4milliárd forintból épült, PET-palackok teljes újrahasznosítását szolgáló innovációs kutatóközpontot adtak át a Karcagi Ipari Parkban a közelmúltban - tájékoztatta közleményében a beruházást végző Recy-Pet Hungária Kft. az MTI-t.
Tökéletes körforgásban a Tesco PET-palackjai
Magyar beszállító világszínvonalú fejlesztése támogatja a környezeti terhelés csökkentését.
Évente 340 milliárd PET palack nem kerül szelektív gyűjtőbe
Egy átlagos család öt év alatt több mint 10.500 PET palack és fém italos doboz hulladékot termel. Ezeknek csak kevesebb, mint felét gyűjtik szelektíven, a másik részük hulladéklerakóban vagy a természetben végzi szemétként. Egy palack lebomlása pedig közel 450 évig tart, ami nagyon sok idő - tájékoztat Rutai Gergely, a SodaStream magyarországi szakértője. Hozzátette: a hétvégi országos szemétgyűjtő akció során újra kiemelt figyelmet kap a környezetszennyezés, így feltétlenül szót kell ejteni a világ elképzelhetetlen mértékű PET palack termeléséről.
Többet iszik, akinek saját szódagépe van
A szódavíz fogyasztási szokásokat vizsgálva a világon elfogyasztott teljes mennyiség alapján a SodaStream szénsavas vizeit fogyasztják a legtöbben, ezzel a világ első számú szódavíz márkájává lépett elő – derül ki az italgyártó iparág egyik vezető kutatóintézete, a Canadean legfrissebb felméréséből. A kutatásnak azért is van kiemelt jelentősége, mert rámutat arra, hogy van igény az előrecsomagolt, hosszasan palackban tárolt PET palackos üdítők alternatívái iránt. Csak a SodaStream használói kb 500 millió PET palackkal csökkentik a világ hulladék termelését, így megóvják a környezetet a gyártással és szállítmányozással járó természeti hatásoktól.
Ismét hulladékgyűjtési akció a Tescóban
Az áruházlánc idén már másodszor indít kampányt PET-palackok és alumíniumdobozok visszagyűjtésére
