
6,3 milliárdos szennyvíz-beruházás indul a Nyírségben
Kormányzati forrással 6,3 milliárdos szennyvíz-beruházás indul tavasszal a kelet-nyírségi térség nyolc településén, Baktalórántháza környékén - jelentette be Budai Gyula, a Vidékfejlesztési Minisztérium parlamenti államtitkára Apagyon kedden, ahol aláírták a kivitelezői szerződéseket.
Indulhat a próbaüzem
Befejeződött a százhalombattai szennyvíztisztító telep modernizálása, a költségek 77 százalékát, mintegy 650 millió forintot uniós forrásból finanszírozták - közölte a Pest megyei város önkormányzatának szóvivője szerdán az MTI-vel.
Olcsó, tiszta víz
A fejlődő országok egyik legsúlyosabb problémáját még napjainkban is a tiszta ivóvízhez való hozzáférés nehézsége jelenti, és a helyzet várhatóan a jövőben csak súlyosbodni fog - vázolja fel a borús jövőképet az ipon.hu.
Átadták Bécs első növényi szennyvíztisztító berendezését
Megkezdte működését az osztrák főváros első növényi szennyvíztisztító berendezése, amely a bécsiek egyik kedvelt kirándulóhelyén, a Bisambergen található. A csatornázásnál jóval olcsóbb, a szippantásnál pedig környezetbarátabb ez a megoldás.
