Becsült olvasási idő: 1 perc
Indulhat a próbaüzem

Befejeződött a százhalombattai szennyvíztisztító telep modernizálása, a költségek 77 százalékát, mintegy 650 millió forintot uniós forrásból finanszírozták - közölte a Pest megyei város önkormányzatának szóvivője szerdán az MTI-vel.

Nyilas Hajnalka tájékoztatása szerint mind a mechanikai, mind a biológiai tisztító technológia működőképes, így január 7-én - teljes kapacitás mellett - megkezdődhet a több hónaposra tervezett próbaüzem.

A szóvivő elmondta, hogy a település nettó 648,5 millió forintot nyert uniós pályázaton a tisztító műre, a különbözetet az önkormányzat finanszírozza saját forrásból, amihez tavasszal 34,8 millió forint, a nyár folyamán pedig további 34,5 millió forint vissza nem térítendő önerő-támogatást nyertek el. A támogatás intenzitásának növelése érdekében kérelmet nyújtottak be a Nemzeti Környezetvédelmi és Energia Központ Nonprofit Kft.-hez, az elbírálás folyamatban van.

Már lehet pályázni a III. Greennovációs Nagydíjra


Ha ön is sokat tesz a fenntarthatóságért, van megvalósult projektje, pályázzon a III. Greennovációs Nagydíjra!

Részletek a honlapon: www.greennovacio.hu  

A Dunafüred városrészben lévő, a mai formáját a nyolcvanas években elnyerő szennyvíztisztító telepet 2012 végétől az EU-normáknak megfelelően újították fel a közbeszerzési pályázaton nyertes Strabag MML Kft. kivitelezésében.

A beépített technológiának köszönhetően a százhalombattai szennyvízkezelőből a jövőben tisztább, a környezetvédelmi előírásoknak és határértékeknek teljességgel megfelelő víz kerül a Dunába, a visszamaradó ártalommentes iszap pedig mezőgazdasági hasznosításra, illetve komposztálásra is alkalmas lehet - magyarázta Nyilas Hajnalka.

Közlése szerint a próbaüzem ideje alatt a finomhangolást és a technológiát már nem érintő munkálatokat végeznek majd, így kerítést építenek, helyreállítják a burkolatot és felújítják az épületet. A munka teljes befejezését 2014. július 23-ra tervezik, a projekt 2014 őszén zárul.

A tisztítót, a telekkel együtt, a tulajdonos önkormányzat a SZÁKOM Kft.-nek adja majd üzemeltetésbe - mondta a szóvivő.