
Terítéken a vendéglátóipar gazdasági fenntarthatósága
Fenntartható gasztronómia napja a budaörsi METRO Gasztroakadémián.
Barista felkelés: Lefőtt a kávé?
A Starbucks szakszervezetek célt érhetnek az Egyesült Államokban.
Négy budapesti szállodába nevezett ki új igazgatót az Accor
A kinevezések két ibis és két ibis Styles hotelt érintenek.
A jövő szakácsait segíti a Metro
A vállalat videós tananyagokkal segíti a vendéglátóipari tanulók felkészülését.
Sok vendéglátó bezár, de a nyitva maradók forgalmának volumene nő
Decemberben 4,3%-kal nőtt a vendéglátás forgalmának volumene a novemberi 2,8%-os növekedés után.
Tovább zöldül a vendéglátóipar
A komposztálható/lebomló csomagolóeszközök használata rendületlenül emelkedést mutat.
Tovább drágulhatnak az éttermek
A papírárak, illetve az élelmiszeripari és a szállítási költségek növekedése gerjesztheti az áremelkedést.
Felmérte a vendéglátóipari cégek csomagolóeszköz-használatát az Indepack Kft.
Az elmúlt időszakot vizsgáló gazdasági elemzések szerint a koronavírus a vendéglátóipar működésére volt a legnagyobb hatással. Mindamellett a júliusban életbe lépett, az egyszer használatos műanyag eszközök korlátozását szabályozó kormányrendelet bevezetése is kihívások elé állította a szektort. Az Indepack Kft. felmérést készített közel 13 000 ügyfele között, hogy megtudja, az elmúlt év nehézségei milyen üzleti döntésekre késztették a vendéglátósokat. A válaszokból kiderült, az éttermi bezárások után a vendéglátóhelyek 32% tudott újranyitni, illetve az is, hogy bár sokkal többen használnak már lebomló csomagolóeszközöket a kormányrendelet mégsem érte el környezetmegóvó szándékát.
Kiáll a vendéglátóipari beszállítókért a NAK
A Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK) kezdeményezi a Kormányzatnál, hogy a vendéglátóegységeket érintő korlátozások miatt nehéz helyzetbe került beszállítók is részt vehessenek a Kamatmentes Újraindítási Gyorskölcsön hitelprogramban.
Az éttermek promócióját segíti a Coca-Cola
A Coca-Cola az újraindulás időszakában a koronavírus által egyik leginkább sújtott iparágat, a vendéglátói szektort segíti, mivel az éttermek nagy része az elmúlt hónapok során zárva tartott, és ezért bevételük sem volt. A Coca-Cola Magyarország július 1-től nagyszabású kampánnyal támogatja a szektort. Több mint 430 fővárosi és vidéki éttermi partnere számára személyre szabott hirdetéseket – plakátokat, online hirdetéseket és éttermi reklámanyagokat – készített el, és helyez ki. Ezekre ugyanis a nehéz helyzetben a vendéglátóhelyek nagy része most nem tud költeni, miközben a nyilvánosságra óriási szükségük van.
A METRO átadta az Adnijó Program díjait
Horváth Imre vezérigazgató adta át a METRO Adnijó Program díjait. A fődíjat a Hatpöttyös étterem kapta Székesfehérvárról. A Kreatív különdíjas a szegedi PizzaFutár, míg a környezetvédelmi különdíjas a budapesti Bonbonárium lett.
Több mint 15 ezer látogató a SIRHA Budapest szakkiállításon
Több mint 15 ezer szakmai látogató vett részt az idén először rendezett SIRHA Budapest kiállításon, amelyen az élelmiszeripar, a sütő- és cukrászipar, valamint a szálloda- és vendéglátóipar mutatkozott be - közölte a Hungexpo Zrt. szerdán az MTI-vel.
SIRHA-siker Budapesten
Már az első napon több mint négyezer regisztrált szakmai látogatót fogadott az élelmiszeripar, a sütő- és cukrászipar, a szálloda- és vendéglátóipar hazánkban először megrendezett kiállítása, a SIRHA BUDAPEST. A március 10-12. között zajló szakkiállítást Dr. Fazekas Sándor vidékfejlesztési miniszter nyitotta meg hétfőn délelőtt a HUNGEXPÓN.
