Közleményében a HELL ENERGY Magyarország Kft. kiemelte, hogy az elfogadott szabályozás nem az energiaitalok betiltásáról szól: Magyarországon az energiaitalok továbbra is legálisan forgalmazhatók és fogyaszthatók. Az új rendelkezés kizárólag a 18 éven aluliak vásárlását érinti. Az Európai Élelmiszerbiztonsági Hatóság (EFSA) szerint egészséges felnőttek naponta akár 400 mg koffeint is biztonságosan fogyaszthatnak (ami körülbelül öt doboz HELL-nek felel meg).
Az energiaital megfelel a szigorú magyar és uniós élelmiszerbiztonsági előírásoknak, ezt a NÉBIH vizsgálatai is megerősítik. A koffein valóban nem ajánlott gyermekek számára – ez azonban minden koffeintartalmú italra igaz, beleértve a kávét és a kólát is.
“Az Európai Unióban e kérdésben nincs egységes szabályozás: sem Németországban, sem Ausztriában – ahol az egészségtudatosság kiemelkedő –, de az Egyesült Királyságban vagy az Egyesült Államokban sem vezettek be hasonló korlátozást. Ausztria számunkra példaértékű: a Red Bull ott tudott szabadon fejlődni, és az állam támogatta, hogy egy hazai márka globális sikert érjen el.”
“A HELL ENERGY az energiaital-ágazatban a világ egyik legnagyobb, egy helyszínen megvalósult beruházását hozta létre Magyarországon. Ez a példátlan befektetés nemcsak a hazai gazdaságot erősíti, hanem jelentős nemzetközi jelenlétet is biztosít a versenyszférában a márkának. Egyetlen más hazai FMCG márka mögött sem áll ekkora volumenű beruházás, a folyamatban lévő támogatott projekteket is figyelembe véve a HELL ENERGY Magyarország Kft. összesített támogatási aránya mindössze 18%” - fogalmazott a gyártó.
Az energiaital-gyártó vállalat meggyőződése, hogy a most elfogadott korlátozás nem feltétlenül a leghatékonyabb eszköz a fiatalkorúak egészségének védelmére. Úgy vélik, hogy a tudatos fogyasztói döntések elősegítését célzott tájékoztatással és edukációval érdemes támogatni – ez hosszú távon is fenntartható és arányos megközelítést jelentene.
Végezetül a HELL ENERGY megjegyezte, hogy a vállalat továbbra is elkötelezett a felelős fogyasztás, a minőségi magyar termékek fejlesztése, a hazai gazdaság erősítése és nemzetközi sikerének bővítése mellett. “Meggyőződésünk, hogy a magyar sikermárkáknak olyan szabályozási környezetre van szükségük, amely támogatja versenyképességüket a hazai és a nemzetközi piacokon.”


