Becsült olvasási idő: 1 perc
Eszik maga magot?

A téli időszakban sokszor válunk kedvetlenné, amire az édesség igazi gyógyírként hat. Persze csak rövid távon, a rendszeres nassolás következményei hetek múlva jelentkezni fognak. Együnk inkább olajos magvakat, így egészségünknek is jót teszünk. A HáziPatika.com cikke.

A csokoládé és a keksz, vagy egy finom cukrászsütemény könnyű választás lehet, ha kedvetlenek vagyunk a szürke, téli napokon, de semmivel sem jelent nagyobb nehézséget az édességes doboz helyett egy csomag tökmagért vagy napraforgómagért nyúlni. De mégsem így teszünk, holott az olajos magvak rendszeres fogyasztása bizonyítottan hatásos rosszkedv, depresszió ellen. Erről leginkább az olajos magvakban nagy mennyiségben megtalálható vas és magnézium gondoskodik leginkább, de az omega-3 zsírsav-tartalmuk is nagyban hozzájárul.

Nem kell félni a zsírtartalmuktól És ha már itt tartunk, muszáj eloszlatni egy tévhitet: sokan ugyanis félnek a magvak rendszeres fogyasztásától magas zsírtartalmuk miatt, de egyáltalán nem kellene. A bennük található zsírsavak nagy része telítetlen zsírsav, amely jótékony szervezetünkre, sőt segíti a szív- és érrendszer munkáját, de még az emésztést is. Persze túlzásba azért nem kell esni, naponta egy maréknyit ajánlott elfogyasztani. Ezen pozitív tulajdonságaik mellett egyes magok bizonyos betegségek kezelésére is kifejezetten ajánlottak, érdemes ezzel is megismerkedni.

Még több marék információért erre a linkre tanácsos ellátogatnunk.