A kutatás egereknél kimutatta, hogy a magas vércukorszint megemeli a beta-amyloid szintet, amely az Alzheimer-kóros páciensek agyában fellelhető plakkok fő alkotóeleme.
A magas vércukorszint a nagy mennyiségű édességet fogyasztó és a cukorbeteg emberekre jellemző.
Mint azt Shannon Macauley, a tanulmány vezető szerzője elmondta: „Az eredmények azt mutatják, hogy a diabétesz, és egyéb, a vércukorszint kontroll alatt tartását megnehezítő kondíciók károsíthatják az agy működését, és tovább súlyosbíthatják az Alzheimer-kórhoz hasonló neurológiai betegségeket. Ez a megfigyelés új utat nyithat annak feltárásában, hogy az agyban hogyan alakul ki az Alzheimer-kór, és új terápiás célterületet kínál a pusztító neurológiai kór kezelésében.”
Fordítás/szerkesztés: Zamaróczy Ádám

