A forgalomba hozott, jubiláló készítményt stílszerűen Csehországban főzik (Bohémia egy cseh régió, és régebben az angol nyelvben a Bohemian a teljes cseh nemzetet jelentette).
A 4,7%-os alkoholtartalmú sör szorosan követi a csapat „Killer Queen” nevű és szintúgy egy sláger után elnevezett vodkáját.
Az NME nevű zenei kiadvány szerint a palackok idén nyáron fognak felkerülni az európai üzletek polcaira, és az év későbbi részében a Föld egyéb részein is kapható lesz a különlegesség.
A 330 ml-es üvegekből álló 12-es csomag 20 fontba (kb. 8800 Ft) egy láda pedig 36 fontba (kb. 15900 Ft) fog kerülni.
A palackok többek között a Queen saját bejáratú logóját hordják magukon, amelyet Freddie Mercury még az Ealing Art College-ben töltött évei alatt tervezett.
Sajtóközleményében az együttes egyébként „arany komlós sörnek” becézi a „Queen Bohemian Lagert”.
Fordítás/szerkesztés: Zamaróczy Ádám

