Becsült olvasási idő: 1 perc
Piacra dobják a Queen zenekar sörét

A Queen nevű, világhírű, brit rockbanda idén nyáron dobja piacra „Queen Bohemian Lagerre” keresztelt sörét, amivel az 1975-ös, Bohemian Rhapsody című számuk 40. születésnapját óhajtják megünnepelni. A cikk a The Daily Mail írása alapján készült.

A forgalomba hozott, jubiláló készítményt stílszerűen Csehországban főzik (Bohémia egy cseh régió, és régebben az angol nyelvben a Bohemian a teljes cseh nemzetet jelentette).

A 4,7%-os alkoholtartalmú sör szorosan követi a csapat „Killer Queen” nevű és szintúgy egy sláger után elnevezett vodkáját.

Az NME nevű zenei kiadvány szerint a palackok idén nyáron fognak felkerülni az európai üzletek polcaira, és az év későbbi részében a Föld egyéb részein is kapható lesz a különlegesség.

A 330 ml-es üvegekből álló 12-es csomag 20 fontba (kb. 8800 Ft) egy láda pedig 36 fontba (kb. 15900 Ft) fog kerülni.

A palackok többek között a Queen saját bejáratú logóját hordják magukon, amelyet Freddie Mercury még az Ealing Art College-ben töltött évei alatt tervezett.

Sajtóközleményében az együttes egyébként „arany komlós sörnek” becézi a „Queen Bohemian Lagert”.

Fordítás/szerkesztés: Zamaróczy Ádám