Hol és mikor kezdte a pályafutást?
- A Phylaxia-Sanofi gyárában voltam a második diploma utolsó évében termelés tervező.
Karrierjének milyen jelentős állomásai voltak?
- 1997-től a Stollwerk Budapest Kft. termelésvezetési és anyaggazdálkodási főosztályvezetője, míg 2000-től a vállalat logisztikai vezetője, 2002-ben pedig az ellátási lánc igazgatója voltam. 2004-ben a Stollwerck Kft. a Choco Bonita Kft. integrációjával bíztak meg. Ezt követően, 2005-ben lettem először a Bonbonetti Kft., majd a Stollwerck Budapest Kft. ügyvezetője is, majd a két cég összeolvadásával az így létrejövő Bonbonetti Csoport vezérigazgatói pozíciójával bíztak meg.
Mit tart jelenlegi munkája a legnagyobb kihívásnak?
- A szövetség egyik fő célkitűzését – azaz a magyarországi édesipari termékgyártás tekintélyének megőrzését és erősítését – személyesen is szeretném előbbre vinni. Célom, a befektetői csoporttal közösen egy olyan világszínvonalú technológiával felszerelt édesipari gyár létrehozása, mely nemcsak a hazai, de az export piacokon is versenyképes tud lenni. Ez azért is lenne kedvező, mivel az édesipar területén talán a legnagyobb az import élelmiszerek aránya, így az egészséges arányok javítása mindenki számára közös érdek.
Milyen célok, elvek vezérelik a mindennapi munka során?
Nem igazán a cél a fontos, sokkal inkább azt út, amin haladni kell afelé. Azaz sohasem szabad feladni, mindig menni kell előre, folyamatosan gondolkozni a megoldásokon, keveset foglalkozni a múlttal, s inkább mindig a jövőt tervezni, elemezni, meglátni, s segíteni azokat, akik lemaradnak az úton, hiszen csak egy jó csapat tud igazán nagy célokat elérni! Aki a múlttal foglakozik, az lemarad a jövőről, szoktam mondani.
Milyen pozíciókat, tisztséget tölt be még a jelenlegi mellett?
1. Magyar Édességgyártók Szövetsége - elnök
2. Élelmiszer feldolgozók országos szövetség - elnökségi tag
3. NAK - bizottsági tag
Mit tekint pályafutása legnagyobb sikerének, és miért?
- Hazánk legnagyobb édesipari vállalata 2004 végén nehéz pénzügyi helyzetbe került, mélyen veszteséges volt és a banki hitelek sem voltak megújítva a rossz mutatók miatt. Ebben a helyzetben kellett átvenni az irányítást, s nem csak a céget sikerült fenntartható módon profitábilissá tenni, de közben a magyar márkák piacrészét is sikerült növelni.
Milyen célok lebegnek a szeme előtt, mit szeretne még feltétlenül elérni/megvalósítani?
- A szövetség egyik fő célkitűzését – azaz a magyarországi édesipari termékgyártás tekintélyének megőrzését és erősítését – személyesen is szeretném előbbre vinni új cégem megalapítása kapcsán. A Chocco Garden KFt.- célja a befektetői csoporttal közösen egy olyan világszínvonalú technológiával felszerelt édesipari gyár létrehozása, mely nemcsak a hazai, de az export piacokon is versenyképes tud lenni. Ez azért is lenne kedvező, mivel az édesipar területén talán a legnagyobb az import élelmiszerek aránya, így az egészséges arányok javítása mindenki számára közös érdek.
Milyen értékeket tart fontosnak?
- Alapvetően pacifista embernek tartom magam, így igyekszem békében lenni másokkal, s elfogadni őket olyannak, amilyenek, továbbá kerülöm, és nehezen viselem az erőszakot minden szinten, formában és területen. E mellett az erkölcsösség és becsületesség, amit kiemelten fontosnak tartok.
Kérdezz-felelek
|

