Becsült olvasási idő: 1 perc
Vámos: jönnek a trafikmilliomosok

„A termékbővítéssel kisiklott a vonat, ugyanis az emberek száz forintból negyvenet élvezeti cikkekre költenek. Nem a kenyérrel, és tejjel lehet sokat keresni, hanem ezekkel” - mondta az Egyenes Beszédben a trafikügyről Vámos György az Országos Kereskedelmi Szövetség főtitkára.

„Hamarosan megjelenik a piacon 5-6 ezer új szereplő. Ha csak olyan trafikok lennének, amelyekben kizárólag dohányárut forgalmaznának, ez nem is lenne baj. Csakhogy itt már vegyesboltok születésének lehetünk szemtanúi, amelyek tönkre tehetik a környékbeli kis élelmiszerüzleteket. Az OKSZ a trafikügy elején három dologra hívta fel a kormány figyelmét. Az első, hogy a hálózat kialakítása legyen versenysemleges. Nem lett az, hiszen az új trafikok komoly konkurenciát jelentenek. Ne legyenek ellátási problémák. Lesznek, mivel sok kis településen senkinek sem kellett a koncesszió. A harmadik, hogy ne adjon lehetőséget a feketézésre. Sajnos ez sem valósult meg” – mondta el Vámos.

„Olyan a trafikozás, mint egy rossz házibuli. Akinek boltja van, koncesszió után rohangál, akinek koncessziója van, bolt után” – tette hozzá a főtitkár.