Orbánék is megfizetnek a dráguló cigiért

Orbánék is megfizetnek a dráguló cigiért

Korábban a Magyar Nemzeti Bank szakemberei már jelezték, hogy a dohányáruk 10 százalékos árrése 16 százalékos áremelkedést eredményezhet. Egy olcsónak számító terméknél, 19 szál cigarettáért 760 forintot fizet a dohányos, de ennek nagy része, 636 forint (84 százalék) a különböző adó. A kereskedő a korábbi 4 százalékos árréssel dobozonként 30,4 forintot keresett a 760-as cigin, a 10 százalékossal már 76-ot.

Már júliusban jöhet a drágább cigaretta

Már júliusban jöhet a drágább cigaretta

Már augusztus előtt drágább cigaretta kerülhet a nemzeti dohányboltokba, ugyanis július 15-étől kell alkalmazni a 10 százalékos árrésszabályt, ezzel a nyugat-európaiakat közelíti majd a magyar cigaretta átlagára.

Adóbevétel-kiesést hozhat a dohánypiac átrendezése

Adóbevétel-kiesést hozhat a dohánypiac átrendezése

Akár 130 forintos átlagos áremelkedést is hozhat, ha elfogadja az Országgyűlés a trafikok tíz százalékos árréséről szóló legújabb módosító javaslatot, a feketepiac fellendülése miatt pedig 40-45 milliárd forintos lehet az állami adóbevétel-kiesés – hangzott el a Laurel Retail Konferencia második napján tartott kerekasztal beszélgetésen.

Az adóemelés leszoktatja a németeket a dohányzásról

Az adóemelés leszoktatja a németeket a dohányzásról

A németek egyre kevesebb cigarettát szívnak: 2012-ben a cigarettaértékesítés a legalacsonyabb szintet érte el több mint húsz év óta. Ennek oka az adók növekedése. A cigarettákra kivetett adók a következő években is emelkedni fognak – jelenti az N24 német hírtévé.

Drágul a cigaretta, az alkohol és az autógáz

Drágul a cigaretta, az alkohol és az autógáz

A dohánytermékek jövedéki adója a korábban tervezettnél kisebb mértékben, de nem két, hanem egy lépésben nő, a jövő év helyett már december 1-jén.

A dohánygyártók szerint veszélyes az  adóemelés

A dohánygyártók szerint veszélyes az adóemelés

A júliusban bejelentett tervezett jövedékiadó-emelés sokkolja a magyar dohánypiac szereplőit – ezt a véleményt eltérő hangsúllyal ugyan, de minden dohánygyártó megfogalmazta Magyarországon.

Kilencszáz forint lehet egy doboz cigaretta

Kilencszáz forint lehet egy doboz cigaretta

Nagyarányú drágulást hoznak jövőre az új adószabályok, ami a piaci szereplők szerint a csempészek és a zugárusok malmára hajtja a vizet.

Ezer forint is lehet egy doboz cigi

Ezer forint is lehet egy doboz cigi

Jövő ősztől 800 forint alatt nem lehet majd hagyományos cigarettát kapni, a középáras termékek ára 900 forint körül lesz, a prémium termékeké pedig eléri az ezret. A sodródohány és cigaretta közötti jövedékiadó-különbség csökken.

Nyakunkon az újabb cigaretta-drágulás

Nyakunkon az újabb cigaretta-drágulás

A 2013. évi költségvetési javaslat alapján jövőre tovább emelkedhet a cigaretta jövedéki adója, az idén júliusi emelés után. Egy keddi hír alapján az emelésből az egészségügyi bérek növelését finanszírozzák majd.

Ausztriából megindult a cigaretta turizmus

Ausztriából megindult a cigaretta turizmus

Magyarországon vesz cigarettát sok osztrák vásárló, mert az év elején emelkedett a dohánytermékek ára Ausztriában – jelentette az osztrák rádió internetes honlapja. Burgenland tartomány határközeli részein trafikosok az ORF-nek arról számoltak be, hogy egyre több korábbi vásárlójuk az osztrák-magyar vagy az osztrák-szlovén határ túloldalán vesz cigarettát, ezért az ő bevételük csökken.

Árháború lehet a cigarettapiacon

Árháború lehet a cigarettapiacon

Újabb árháború bontakozhat ki a magyar cigarettapiacon, amelynek az lehet a vége, hogy a költségvetésbe a dohánytermékek jövedéki adójából és áfájából is kevesebb bevétel folyik be.

Tovább drágulhat a cigaretta

Tovább drágulhat a cigaretta

Már készül a cigaretta jövedéki adójának emelésére vonatkozó javaslat, ám azt még nem tudni, mekkora lesz az emelés mértéke – írta hétfői számában a Napi Gazdaság, amely szerint korábban 15 százalékos emelésről keringtek hírek, de 5 százalékos emelés lenne indokolt.

Elfüstölő jövedéki adóbevételek?

Elfüstölő jövedéki adóbevételek?

Egyebek mellett a megnövelt jövedéki adóbevételekből származó extra forintokkal tömné be a kormány a költségvetésben tátongó lyukakat, és adna új lendületet a magyar gazdaság akadozó motorjának. Nagy kérdés azonban, hogy a tervezett pluszbevételek valóban befolynak-e a büdzsébe. A cikk az Élelmiszer júliusi számában látott napvilágot.