
Már csak turisztikai látványosság a hatvani cukorgyár
Hatvan kiemelkedő turisztikai attrakciójává vált a város egykori cukorgyárának történetét bemutató különleges ipartörténeti gyűjtemény.
Megkezdődött a kampány a kaposvári cukorgyárban
Az ország egyetlen működő cukorgyárában csütörtökön elkezdték az első répaszállítmányok feldolgozását, s ezzel elindult a 120. feldolgozási idény.
Új lehetőségek a hazai cukorgyártás számára
A cukorgyártás számára új lehetőségeket nyit meg az uniós cukorkvóta-rendszer megszűnése – mondta Fazekas Sándor vidékfejlesztési miniszter a Krónikában vasárnap.
Korszerűsítést tervez a győri szeszgyár
Versenyképességének javítása érdekében jövőre technológiai korszerűsítést tervez az idén több mint 8 milliárd forint forgalmat lebonyolító Győri Szeszgyár és Finomító Zrt. Az átalakítások egyik célja a melaszból előállított finomszesz kissé édeskés szagának semlegesítése, a másik pedig az energiafelhasználás csökkentése – mondta Valkusz Pál vezérigazgató.
Cukorból gyártatnának műanyagot
Környezetbarát, politejsavból készülő műanyag előállításán gondolkodik a vidékfejlesztési tárca. Az ötlet akár a cukorrépa-termesztés fellendítését, illetve cukorgyár építését is generálhatja – mondta Illés Zoltán, a minisztérium államtitkára pénteken Szerencsen.
Felmerült egy új cukorgyár építése
Jó esély van arra, hogy 2014-15 helyett 2020-ban szűnjön meg az Európai Unióban (EU) a cukorkvóta – jelentette ki egy fórumon Czerván György, a Vidékfejlesztési Minisztérium (VM) államtitkára.
Spekuláció, pr-kampány és illúziók kavalkádja a cukorpiacon
Illúzió lenne azt gondolni, hogy Magyarország tavasszal elkerülhette volna a drasztikus cukordrágulást, ha a rendszerváltozáskor meglévő tizenkét cukorgyár most is működik – jelentette ki agromonitor.hu-nak adott évértékelő interjújában Fischer Béla, a Cukor Terméktanács elnöke.
Kinek a bűne a magyar cukoripar bedöntése?
Nehezményezi Józsa István, a cukorgyárak privatizációját vizsgáló parlamenti bizottság MSZP-s társelnöke, hogy a testületi jelentés több helyen is a szocialista kormányoknak rója fel a magánosítást és a cukorágazat leépülését.
Ellopták a magyar cukoripart, avagy mégsem?
A jogszabályoknak és a vagyonpolitikai irányelveknek megfelelően járt el az Állami Vagyonügynökség (ÁVÜ) a cukorgyárak magánosítása során – mondta Csepi Lajos, az egykori szervezet volt ügyvezető igazgatója a cukorgyárak privatizációját vizsgáló parlamenti bizottság ülésén.
Újra legyen erős, izmos magyar cukorgyártás!
A szerencsi csokoládégyártás valódi értékmentés, ugyanis abban, hogy van magyar csokoládé, Szerencsnek óriási része van – mondta Fazekas Sándor vidékfejlesztési miniszter köszöntőjében a Borsod-Abaúj-Zemplén megyei városban szombaton, a IV. Országos Csokoládéfesztiválon.
Kezdik vizsgálni a magyar cukoripar halálának okait
Megtartotta alakuló ülését a cukorgyárak privatizációját vizsgáló bizottság, a 16 tagú testület a jövőben hetente ülésezik, és 180 napon belül jelentést készít – közölte a Vidékfejlesztési Minisztérium.
A cukorpiacon nincsenek véletlenek
Kezdjük a jó hírrel! Február eleji csúcsa óta negyven százalékkal esett a világpiaci cukorár. Ennek hamarosan le kell képződnie a hazai árakban is, hiszen kitettségünk a sokat emlegetett alacsony önellátási szint miatt kiemelt. A világpiaci korrekció persze nem fog visszatérést eredményezni a korábbi évek szintjére, de a hosszú távú előrejelzések szerint tartós lesz.
Közel 2 milliárdos támogatást kapnak a cukorrépa-termelők
A kormány fontosnak tartja a cukorrépa-termesztők támogatását, ezért 1, 98 milliárd forintot ad a nemzeti költségvetésből arra, hogy továbbra is legyen Magyarországon cukorrépa termelés, és ne kelljen bezárni az egyetlen működő cukorgyárat. Az országnak szüksége van a kaposvári cukorgyár évi 105 000 tonnás termelésére, még akkor is, ha ez csak a hazai felhasználás harmadára elég.
Szövetkezeti cukorgyár indulhat Kapuváron
Szövetkezeti cukorgyárat hoznának létre az egykori kapuvári lenüzem helyén környékbeli gazdák – írja keddi számában a Kisalföld.
