
A HÚS Depó Kft. reakciója az Angliába került lóhús ügyében
A Magyarországról Angliába került lóhús botránya kapcsán a NÉBIH közleményéhez az érintettként nevesített HÚS Depó Kft. az alábbi kiegészítést kívánja fűzni.
Lejárt szavatosságú lóhús volt a Magyarországról származó marhahús
A Nébih vizsgálódik az Angliában talált magyar eredetű lóhús ügyében. A marhahúsként eladott magyarországi lóhús ráadásul lejárt szavatosságú volt.
Lóhúst kínáltak marhaként a liverpooli magyar boltban
Negyven kilogramm lóhúst adtak el abból a 100 kilogrammos szállítmányból, amelyet felkockázott marhahúsként árultak egy prestoni piacon és egy liverpooli magyar boltban. A brit élelmiszer-biztonsági hivatal lefoglalta a maradékot. A magyar vállalkozók azt mondják, őket is átverték.
Lóhúsbotrány: egy élelmiszerbiztonsági ellenőr férjének cége hamisította a marhahúst
Megbírságoltak egy prahovai céget Romániában, miután bebizonyosodott, hogy lóhússal helyettesítette termékeiben a marhahúst. A cég ügyvezetőjének felesége a megyei élelmiszerbiztonsági iroda vezetője volt – közölte kedden a Mediafax hírügynökség.
Lóhúsbotrány: Moszkva is vizsgálódik
Az orosz élelmiszerbiztonsági hatóság szerint eddig nem fordult elő, hogy olyan élelmiszerben fedezzenek fel lóhúst, amelyet Oroszországban készítettek, és amelynek a címkéjén a gyártó ezt nem tüntette fel.
A lóhúsbotrány fogyasztóvédelmi probléma
Az ATV vasárnap este bemutatott Zala megyei lóexportőr története már ismert volt a szakminisztérium előtt. Az ott elhangzottakkal kapcsolatban a tárca még a múlt évben feljelentést tett, a rendőrség vizsgálja az ügyet, ezért a nyomozás lezárásáig a minisztérium nem nyilatkozik az ügyben – fogalmazott Kardeván Endre élelmiszerlánc-felügyeletért és agrárigazgatásért felelős államtitkár.
A Tesco magyar húsexportőrei is rosszul járnak az új szigorítás miatt
A Tesco reformokat fog bevezetni a lóhúsbotrányra válaszul. Ezek egyike a „közelebbről történő beszerzés lesz”, vagyis több terméket fognak vásárolni brit farmerektől - írta a Világgazdaság.
Újabb román cég a lóhúsbotrányban
A román hatóságok egy harmadik román céget vizsgálnak, miután Görögországból jelzést kaptak, hogy Romániából származó, marhahúsként címkézett lóhús került az országba.
Továbbra sem tudni, honnan származik a lóhús
A lóhús alapesetben drágább, mint a marha, így aztán végképp nem érthető, miért keverték be a marhahúsba – mondta Kardeván Endre, a Vidékfejlesztési Minisztérium (VM) élelmiszerlánc-felügyeletért és agrárigazgatásért felelős államtitkára az M1 Ma reggel című műsorában.
Nyakunkon a lóhús-botrány
Magyarországra is érkezett lóhúsos lasagne – mondta Pleva György, a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal élelmiszer- és takarmánybiztonsági országos igazgatója.
Lóhúst találtak az IKEA húsgolyóiban a cseh ellenőrök
Lóhúst találtak az IKEA Svédországban készült húsgolyóiban cseh ellenőrök. A cseh hatóságok az Európa-szerte gyűrűző lóhúsbotrány miatt kezdték módszeresen ellenőrizni a húskészítményeket. A cseh tisztiorvosi szolgálat továbbította az ügyet az európai hatóságoknak – jelentette a Reuters hírügynökség.
Lóhúsbotrány: Már Ausztriában is vontak vissza termékeket
Nyugati szomszédunknál eddig három olyan termékben találtak lóhúst, amelyeken azt nem tüntették fel összetevőként – közölték az osztrák élelmiszer-biztonsági hatóságok.
Botrány lett a javaslatból, hogy az éhezőknek adják a lóhúsos termékeket
Kiakadtak a németországi segélyszervezetek egy CDU-s politikus azon felvetésén, hogy a lóhúsbotrányban érintett élelmiszereket a rászorulóknak kéne adni.
Már a gumicukorban is keresik a lóhúst
A cukorkákban is lóhúst keres a brit élelmiszerellenőrzési hatóság. Laphírek szerint a következő napokban több tucat édességet vizsgálnak meg a szigetországban.
