
Pompásan tejel az élelmiszer-hamisítás
Egyre veszélyesebb eszközökhöz nyúlnak az elkövetők.
Ismeretlen eredetű lovak, kiváló marhahúsként
Magyarországon uniós kvóta szerint leosztott mennyiségben kell vizsgálatokat végezni a marhahúsokon, hogy az esetleges lóhússzennyezést feltárják a hatóságok, ami évente több száz vizsgálatot jelent - mondta a Világgazdaságnak a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) Kiemelt Ügyek Igazgatóságának vezetője.
Európa-szintű razzia az élelmiszer-csalók ellen
A hamis méz és hal kerül nemsokára mikroszkóp alá, ahogy az egészségügyi hatóságok Európa-szerte lecsapnak a szervezett élelmiszer-csalókra.
Ismét lóhús bukkant fel marhahúsként Hollandiában
Marhahúsosnak feltüntetett, ám lóhúst tartalmazó élelmiszer-szállítmányok akadtak fent áruellenőrzésen Hollandiában - közölte szerdán a holland Élelmiszer- és Áruellenőrzési Hatóság.
Emberi fogyasztásra alkalmatlan lóhúst hoztak forgalomba
Emberi fogyasztásra alkalmatlannak nyilvánított lóhússal üzletelő bűnszövetkezetre csapott le hétfőre virradóra a rendőrség Franciaország 11 megyéjében és vett őrizetbe 21 gyanúsítottat. A lovakat - még élve - laboratóriumok használták: antitesteket termeltettek szervezetükkel egyebek közt veszettség és tetanusz elleni szerekhez.
Betiltották a Tesco bocsánatkérő reklámját
A Brit Önszabályozó Reklámtestület, az ASA (Advertising Standards Authority) betiltotta a Tesco bocsánatkérő reklámját. Az indok: a szerv szerint az áruházlánc az egész iparágra akarta rákenni a felelősséget.
Lassan halad a lóhúsbotrány felgöngyölítése
A londoni rendőrség a múlt hét végén jelentette be, hogy május óta milyen előrelépések történtek a brit (és EU-s) élelmiszer-biztonságot megrázó húshamisítási ügyben - olvasható az origo.hu -n.
Újabb lóhúsbotrány: ötvenezer tonnát adtak el Hollandiából
A BBC News és a Handelsblatt egybehangzó jelentése szerint Hollandiából ötvenezer tonna be nem jelentett húst adtak el számos európai országnak, köztük Németországnak.
A HÚS Depó Kft. reakciója az Angliába került lóhús ügyében
A Magyarországról Angliába került lóhús botránya kapcsán a NÉBIH közleményéhez az érintettként nevesített HÚS Depó Kft. az alábbi kiegészítést kívánja fűzni.
Lejárt szavatosságú lóhús volt a Magyarországról származó marhahús
A Nébih vizsgálódik az Angliában talált magyar eredetű lóhús ügyében. A marhahúsként eladott magyarországi lóhús ráadásul lejárt szavatosságú volt.
Lóhúst kínáltak marhaként a liverpooli magyar boltban
Negyven kilogramm lóhúst adtak el abból a 100 kilogrammos szállítmányból, amelyet felkockázott marhahúsként árultak egy prestoni piacon és egy liverpooli magyar boltban. A brit élelmiszer-biztonsági hivatal lefoglalta a maradékot. A magyar vállalkozók azt mondják, őket is átverték.
Élelmiszerbotrányok: Átfogó stratégiát készít a VM
A Vidékfejlesztési Minisztérium már gőzerővel dolgozik egy átfogó élelmiszerlánc-biztonsági stratégián.Az érintett vállalkozásokat az Élelmiszer szaklap konzultációra hívja. Jöjjön el és értesüljön első kézből a készülő stratégiáról! Tegye fel kérdéseit a szakmai reggelin!
Lóhúsbotrány: egy élelmiszerbiztonsági ellenőr férjének cége hamisította a marhahúst
Megbírságoltak egy prahovai céget Romániában, miután bebizonyosodott, hogy lóhússal helyettesítette termékeiben a marhahúst. A cég ügyvezetőjének felesége a megyei élelmiszerbiztonsági iroda vezetője volt – közölte kedden a Mediafax hírügynökség.
Tiltott birkahús a lóhúsbotrányos cégnél
A francia egészségügyi hatóságok 57 tonna importálásra tiltott brit birkahúst találtak a délnyugat-franciaországi Castelnaudaryban működő Spangherónál, ugyanannál a cégnél, amely miatt korábban az európai lóhúsbotrány kirobbant.
